פרסום ראשון: צה"ל יירט כטב"ם נוסף של חיזבאללה

פרסום ראשון: צה"ל יירט כטב"ם נוסף של חיזבאללה
כלי הטיס שוגר מלבנון ביום רביעי שעבר בדרכו למים הכלכליים של ישראל – וסוכל • המתווך האמריקני למו"מ על הגבול הימי יגיע לישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסדת כריש
צילום: צילום: רויטרס

צה"ל סיכל בשבוע שעבר כטב"ם ששיגר ארגון הטרור חיזבאללה מלבנון, כך פורסם היום (רביעי) לראשונה בכאן חדשות. ביום רביעי האחרון זיהו מערכות הגילוי של צה״ל כלי טיס לא מאויש בדרכו מלבנון, לעבר המים הכלכליים של ישראל ולעבר מאגר כריש, ובצה"ל הפילו אותו. 


מדובר צה"ל נמסר כי "כוחות צה״ל הפילו את הכלי במרחק רב מהגבול הימי, לא נשקף איום או סכנה. הכטב״ם משויך לארגון הטרור חיזבאללה והופל במרחב הימי של לבנון". עוד אומרים בצה"ל שהאירוע לא פורסם מתוך שיקולים מבצעיים ולא מרצון להסתיר את האירוע מהציבור.

בשבת האחרונה יירט צה"ל שלושה כטב"מים ששוגרו מלבנון וטסו לכיוון המים הכלכליים של ישראל. את היירוט של אחד הכלים ביצע מטוס F16 "ברק" ושניים נוספים יורטו באמצעות טילי ברק מספינת טילים "אחי אילת" של חיל הים. חיזבאללה קיבל עליו את האחריות לשיגור וטען כי בוצע לצורך משימות מודיעין. בארגון הדגישו כי "המשימות הנדרשות הושלמו והמסר הועבר".

הבוקר דיווח העיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המזוהה עם חיזבאללה, מפי "מקורות יודע דבר" שעוד לפני שיגור המל"טים בידי חיזבאללה בשבת האחרונה, התרחשה "פעולה אחרת של הארגון", אך לא חשף מעבר לכך. גם עורך העיתון איבראהים אל-אמין אמר במאמר שפרסם היום כי נראה שחיזבאללה ביצעו פעולות נוספות עוד לפני שיגור המל"טים בשבת. 

המתווך האמריקני למו"מ על הגבול הימי יגיע לישראל

המתווך האמריקני, עמוס הוכשטיין, יגיע בשבוע הבא לישראל כחלק מביקורו של נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, כך פורסם היום לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. הוכשטיין שמתווך בין ישראל ללבנון במשא ומתן על הגבול הימי צפוי להיפגש עם שרת האנרגיה קארין אלהרר והצוות הישראלי שמנהל את המשא ומתן בנושא.


בכיר ישראלי אומר הערב כי יש ציפייה להתקדמות משמעותית במהלך הביקור של הוכשטיין וגם לקבל עדכונים מהצד הלבנוני. בישראל מעריכים כי בכירי הממשל בלבנון רוצים בהתקדמות בשיחות, למרות ניסיונות חיזבאללה לחמם את הגזרה סביב אסדת כריש, בין השאר בעקבות הגינויים והאמירות הלא מתלהבות שלהם מהפעולה של חיזבאללה ביום שבת.

השתתפו בהכנת הידיעה: רועי קייס ועמיחי שטיין

הפופולריים