סינוואר במסר למנסור עבאס: אתה מתכחש לדת - פרוש מהקואליציה

סינוואר במסר למנסור עבאס: פרוש מהקואליציה
מנהיג חמאס ברצועה נשא דברים בעזה, שנה אחרי סבב העימות האחרון בין ישראל לארגון הטרור. סינוואר שלח מסר ליו"ר רע"ם וגם הזהיר: "נערכים למערכה גדולה - אם לא ייפסקו התקיפות על אל אקצא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר
צילום: צילום: AP Photo/Khalil Hamra

מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר נשא דברים היום (שבת), לראשונה מאז מבצע שומר החומות שהחל בחודש מאי 2021. סינוואר הזהיר מפני חזרת תמונות השוטרים בתוך מסגד אל אקצא וכיפת הסלע: "התמונות האלה אסור שתחזורנה".

"מי שיקבל החלטה לחזור על התמונות האלה – הוא שבמו ידיו קיבל למעשה החלטה לחלל אלפי בתי כנסת יהודים בכל העולם". לפי סינוואר, פגיעה בירושלים ובאל אקצא פירושה מלחמת דת אזורית, ויהיה המחיר אשר יהיה. "על עמנו להיערך למערכה גדולה אם הכיבוש לא יפסיק לתקוף את מסגד אל אקצא". 

סינוואר התייחס לפוליטיקה הפנים-ישראלית: "אני רוצה לדבר אל מפלגת רע"ם ואל מנסור עבאס, אתם רשת הביטחון של הממשלה שהחליטה לפגוע ברחבת אל אקצא, זה פשע שאין לסלוח עליו, זו התכחשות לדת שלכם, לערביות שלכם וללאומיות שלכם". 

"אנחנו מעדיפים לא להפוך את הסכסוך לדתי, אך אם הכיבוש רוצה אנו נכונים לאתגר", אמר מנהיג חמאס ברצועה. סינוואר קרא לפלגים בעזה להישאר במוכנות מלאה. "המערכה לא תסתיים בסוף רמדאן אלא רק מתחילה". סינוואר סיפר שבקרוב יוביל החמאס משטים לרצועת עזה, על מנת לשבור את המצור הימי על הרצועה. 

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן אמר שהמפתח להרגעת-השטח בידי ישראל, ולא בידיו שלו. בכיר פלסטיני ציין כי אבו מאזן אמר את הדברים לראש השב"כ רונן בר בפגישתם ביום ראשון ברמאללה.

"אני לא יכול להרגיע את השטח, אתם צריכים להרגיע אותו. אתם תמיד רוצים רגיעה חד-צדדית. מבקשים רגיעה, ואז נכנסים לג'נין לתוך השטח שלנו", אמר אבו-מאזן. לדברי הגורם הפלסטיני, אבו-מאזן גם מחה לפני ראש השב"כ על שהצעדים בוני-האמון שאותם הבטיח שר-הביטחון גנץ טרם יושמו במלואם.

"אתם לא מציעים אופק מדיני בנימוק שהקואליציה של בנט לא מאפשרת להתקדם בתחום המדיני. אז תנו לי לפחות את הצעדים שבני גנץ הבטיח לנו לחיזוק הרשות הפלסטינית", ביקש אבו-מאזן. לדברי הבכיר הפלסטיני, ראש השב"כ לא העלה בשיחה את דברי-ההסתה שהשמיעו בכירים בתנועת פת"ח בעיצומה של המתיחות סביב הר-הבית. 

הפופולריים