הביקורת של אבו מאזן בפגישה עם ראש השב"כ: "איפה האופק שהבטחתם?"

אבו מאזן בפגישה עם ראש השב"כ: "איפה האופק?"
ראש הרשות הפלסטינית הבהיר לרונן בר: לא יכול להרגיע את השטח. לפי הפלסטינים, ראש השב"כ לא העלה בפגישה את סוגיית ההסתה של בכירי הפת"ח החודש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התפרעויות, הפרות סדר, הפרת סדר, חברון, רמדאן, פלסטינים, 15.4.22
צילום: צילום: וויסאם חשלמון, פלאש 90

ביום ראשון השבוע נפגש ראש השב"כ רונן בר עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ברמאללה. בתוכנית "השבוע עם גאולה" בכאן 11 פורסמו הערב (שישי) דבריו של בכיר ברשות הפלסטינית, שציין כי אבו מאזן אמר לבר שאיננו יכול להרגיע את השטח ומתח ביקורת: "איפה האופק שהבטחתם?".

על פי הבכיר הפלסטיני, אבו מאזן אמר כי המפתח להרגעת השטח נמצא בידי ישראל ולא בידיו. עוד נאמר כי ראש הרשות הפלסטינית מחה באוזני ראש השב"כ כי הצעדים בוני האמון שהבטיח לו שר הביטחון בני גנץ לא יושמו עד כה במלואם לטענתו. 

הביקור של ראש השב"כ הגיע במסגרת הניסיונות להרגיע את השטח בעקבות ההסלמה במהלך חודש הרמדאן ולפניו. לפי הפלסטינים, בר לא העלה בפגישה את סוגיית ההסתה של בכירי הפת"ח החודש. 

הדברים באים על רקע מתקפה של חבר הכנסת איתמר בן גביר על ראש השב"כ והתגובה של הארגון. בקמפיין שפרסם בן גביר נגד בר נכתב: "נכשלת בהר הבית, נכשלת בבאר שבע, נכשלת בבני ברק וחדרה, נכשלת בעזה ועכשיו אתה מאשים את איתמר בן גביר? תפסיק לתדרך ותתחיל לעבוד". 

בשב"כ התייחסו לדברים וגם להרחקתו של חבר הכנסת מצעדת הדגלים לפני כשבוע וחצי, שהגיע בין השאר בעקבות המלצה של הארגון: "בחודש האחרון העברנו המלצות וחוות דעת, שמטרתן לחזק את הביטחון ולמנוע התלקחות רב זירתית", נכתב. "מחובתו וייעודו של שב"כ למנוע מבעוד מועד מעשה העלול להוביל להסלמה ביטחונית, שעלולה להביא לפגיעה באזרחים, בחיילי צה"ל ובשוטרים".

הפופולריים