הערכה: המחבל יצא ממסגד ביפו, קרוב משפחה עזר לו

הערכה: המחבל יצא ממסגד ביפו, קרוב משפחתו סייע

מנהיג חמאס הנייה התקשר לאביו של המחבל ושיבח אותו • רעד חאזם, שרצח את תומר מורד ואיתם מגיני בת"א, חוסל בתום קרב יריות עם כוחות ימ"מ ושב"כ • אביו של המחבל, לשעבר קצין בכיר באחד ממנגנוני הביטחון הפלסטיניים, נאם להמונים מחוץ לביתו: "אתם תשיגו את הניצחון אם ירצה אללה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחבל, זירה, חיסול, פיגוע, יפו, 8.4.22
צילום: ללא

פיגוע הירי בתל אביב | במערכת הביטחון מעריכים שהמחבל שביצע את פיגוע הירי אתמול (חמישי) בתל אביב, רעד חאזם, יצא מהמסגד ביפו. לאחר הפיגוע, הוא ניסה לחזור למסגד וחוסל סמוך אליו. עוד חושדים במערכת הביטחון שקרוב משפחה של המחבל סייע לו. המחבל, מסורב כניסה לישראל, השתמש באקדח תקני. המפגע היה האקר, ונפצע בעבר באירוע פנימי ברשות הפלסטינית.

המחבל רעד חאזם

מנהיג חמאס התקשר לאביו של המחבל ושיבח אותו

מנהיג חמאס, איסמאעיל הנייה, שוחח בטלפון היום עם אביו של המחבל פתחי חאזם. הנייה שיבח את האב על מות בנו ואמר כי הפלסטינים "עקבו כל הלילה אחר מעשיו והתפללו בשבילו. דמו יהפוך לניצחון גדול ולא נשפך לשווא". ראש פתח בג'נין, עטא אבו רמילה, כינה את חאזם "אחד מבכירי גדודי חללי אל-אקצא", הזרוע הצבאית של הארגון.

האב הוא קצין בכיר לשעבר באחד ממנגנוני הביטחון הפלסטיני. הוא נאם להמונים מחוץ לביתו: "אתם תשיגו את הניצחון אם ירצה אללה, בדור שלכם, בשנים הבאות, בימים הבאים. העיניים שלכם יראו את השינוי. אתם תצאו לחירות ותשיגו את העצמאות שלכם. אללה, שחרר את מסגד אל-אקצא שלנו מטומאת הכובשים. אללה יודע מי שימש דוגמה לרעד". לערוץ "אל-מיאדין" הלבנוני אמר האב כי הם מתכוננים לאפשרות שירדפו אחרי בני המשפחה בעקבות הפיגוע, אך שאינם מתכוונים לברוח.

אל הבית זורמים מנחמים. איש הפתח ג'מאל חוויל שילהב גם הוא את הצעירים שהתקבצו סביב בית המחבל ואמר: "בדם ובנפש נגאל את השהיד".

המחבל הרים ידיים - ואז שלף אקדח ופתח באש

חיסול המחבל הבוקר הגיע בעקבות מידע מודיעיני של שב"כ. שני לוחמים הגיעו לאזור המסגדים בעיר העתיקה ביפו. הם זיהו דמות חשודה שתיאורה תואם לתמונה ולנתונים שקיבלו זמן קצר לאחר הפיגוע. הם ירדו מרכבם וקראו למחבל לעצור. תחילה הוא הרים ידיים, אך אז שלף אקדח וירה עשרה כדורים. שני הלוחמים פתחו לעברו באש וחיסלו אותו. לא היו נפגעים לכוחותינו בחיסול. לפי ההערכה, המחבל נמלט רגלית מזירת הפיגוע בתל אביב ליפו.

למחבל, פלסטיני בן 28 מג'נין בשם רעד חאזם, אין שיוך מובהק לארגון טרור מסוים ואין לו עבר ביטחוני. תושבים בג'נין עורכים הבוקר צעדת שבח למחבל, סמוך לביתו. בין היתר הם קוראים קריאות בעד המוות כשהיד ו-"תגיד אללה אכבר יא מוסלמי, תפוצץ את ראש הציוני".

איך בולמים גל טרור? | עוד יום

שני צעירים, בני 27 ו-28, נרצחו אמש בפיגוע הירי בבר "אילקה" ברחוב דיזנגוף בתל אביב. בבית החולים איכילוב נלחמים על חייו של פצוע אנוש. שלושה נפגעים שנפצעו קשה נותחו במהלך הלילה ויצאו מכלל סכנה. הם מאושפזים ביחידות טיפול נמרץ. מצבם של ארבעה פצועים נוספים מוגדר קל עד בינוני.

ביום שלישי האחרון אישר שר הביטחון בני גנץ שורה של הקלות לפלסטינים לקראת חודש רמדאן, בהן כניסתם לתפילות יום השישי בהר הבית וביקורי משפחות בישראל. בהערכת המצב בראשות ראש הממשלה נפתי בנט, הוחלט להשאיר את מעבר ג'למה שליד ג'נין סגור עד להודעה חדשה. תורים נרשמו במעבר קלנדיה.

השתתפו בהכנת הידיעה: כרמלה מנשה ומשה שטיינמץ.

הפופולריים