גנץ שוחח עם אבו מאזן: "החגים צריכים להיות זמן של שלום - ולא של טרור"

גנץ שוחח עם אבו מאזן: "החגים – זמן של שלום"
שר הביטחון אישר הקלות לפלסטינית ברמדאן ואמר בשיחתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית: " ישראל נכונה להרחיב את הצעדים האזרחיים" • הקבינט המדיני-ביטחוני יכונס ביום ראשון • רה"מ בנט: בתקופה האחרונה סוכלו יותר מ-15 פיגועים משמעותיים בכל חלקי הארץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ, אבו מאזן
צילום: צילומים: פלאש 90

ברקע המתיחות הביטחונית, שר הביטחון בני גנץ שוחח היום (שלישי) עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. בשיחה בין השניים אמר גנץ כי "החגים צריכים להיות זמן של שלום ושלווה, ולא של טרור". גנץ בירך את עבאס לרגל חודש רמאדן והוסיף: "ראל נכונה להרחיב את הצעדים האזרחיים בחודש הרמדאן ולאחריו, ככל שהיציבות הביטחונית תאפשר זאת". 

מוקדם יותר אישר גנץ שורה של הקלות לפלסטינים לרגל חודש הרמדאן. בתום הערכת מצב עם הרמטכ"ל, ראש אמ"ן וסגן ראש השב"כ, אושרה כניסה של פלסטינים להר הבית לתפילות יום השישי.

לפי ההחלטה, כניסת נשים בכל הגילים, ילדים עד גיל 12 וגברים בני 50 ומעלה תתאפשר ללא צורך בהיתר; כניסה לגברים בני 40 ומעלה תתאפשר כפוף להיתר קיים; כניסה לפלסטינים בני 40-12 לא תתאפשר.

בנוסף, אושרו ביקורי משפחות בישראל לקרבה ראשונה לפלסטינים תושבי יהודה ושומרון, בימים ראשון עד חמישי.  הערכת מצב נוספת תתקיים בשבוע הבא, בסופה יוחלט אם לאשר הרחבה של הצעדים לאישור יציאה לביקורי משפחה. זאת בהתאם למצב הביטחוני.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי מתחילת חודש רמדאן נעצרו 26 חשודים בגין הפרות סדר: 16 בגירים ו-10 קטינים, 22 תושבי מזרח ירושלים, תושב אבו גוש, שני תושבי מעראבה, ושוהה בלתי חוקי מחברון. נגד אחד החשודים יוגש בימים הקרובים כתב אישום.

הקבינט המדיני-ביטחוני יכונס ביום ראשון, ופעם השנייה תוך עשרה ימים. בחדשות הערב פורסם כי בין השאר ידונו שרי הקבינט בהתמודדות עם הפרצות בגדר ההפרדה. העלות המוערכת לסגירת כל הפרצות נאמדת בכ-2.5 מיליארד שקלים.

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס היום למתיחות הביטחונית, ואמר במסיבת עיתונאים באוגדת איו"ש כי בתקופה האחרונה סוכלו יותר מ-15 פיגועים משמעותיים בכל חלקי הארץ, ו-207 חשודים נעצרו. עוד אמר בנט: "הגענו ליותר מ-400 חשודים שהיה להם קשר כזה או אחר עם דאעש או עם ארגונים קיצוניים אחרים".

איך מונעים מהטרור להגיע לערי ישראל? | האזינו להסכת עוד יום

ראש הממשלה הוסיף: "במשך יותר מדי שנים הביטחון האישי של אזרחי ישראל נמצא בשחיקה. אחרי שנים רבות שמשטרת ישראל הורעבה אנחנו מתקנים. הייתה הזנחה רבת שנים, של הרבה ממשלות, בסוגיית הנשק בחברה הערבית. ממשלות ישראל לדורותיהן אפשרו לכרבע מליון כלי נשק בלתי חוקיים בחברה הערבית".

בנט גם התייחס לראשונה לטבח בעיירה האוקראינית בוצ'ה: "אנחנו מזועזים מהמראות, ואנחנו מגנים אותם בכל תוקף. התמונות קשות ביותר. הסבל של אזרחי אוקראינה הוא סבל עצום, ואנחנו עושים את כל מה שאנחנו יכולים כדי לסייע". לצד זאת, ראש הממשלה נמנע מלהזכיר את רוסיה בדבריו ולכנות את האירועים בבוצ'ה כפשע מלחמה.

שובו של דאעש? | האזינו להסכת עוד יום

הלילה מחבל פלסטיני ירה לעבר היישוב אבני חפץ שבשומרון. לא היו נפגעים באירוע. בסריקות באזור נמצאו קרוב ל-30 תרמילים של כדורים. המחבל נמלט וכוחות הביטחון מנהלים מצוד אחריו. זהו הפיגוע ה-11 מתחילת חודש מארס. 

אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי חמאס מנע מהג'יהאד האסלאמי להגיב בירי רקטות מעזה על חיסול שלושת פעיליו מג'נין, מקורות פלסטיניים מסרו כי בחמאס הבהירו לארגון שאין לו עניין בסבב ברצועת עזה בשלב זה.

סיכום הפיגועים מתחילת החודש הקודם (לא כולל זריקות אבנים ובקבוקי תבערה)

• 2.3: פיגוע דקירה בכפר חיזמא. אזרח נפצע בינוני. מחבל בן 24 תושב מחנה הפליטים שועפאט במזרח ירושלים

• 3.3: פיגוע דקירה בכפר חיזמא. אזרח נפצע בינוני. מחבל בן 24 תושב מחנה הפליטים שועפאט במזרח ירושלים

• 6.3: פיגוע דקירה בשער חוטה. שני שוטרים נפצעו קל - בינוני. מחבל בן 19 תושב א-טור במזרח ירושלים

• 7.3: פיגוע דקירה בשער הכותנה. שני שוטרים נפצעו בינוני. מחבל תושב מחנה הפליטים ג'ילזון, סמוך לרמאללה

• 7.3: פיגוע דריסה בצפון השומרון. שני שוטרי מג"ב נפצעו קל. המחבל תושב הכפר סילת אל חרית'יה

בצפון השומרון

• 19.3: פיגוע דקירה בירושלים. אזרח נפצע קל. מחבל בן 28, תושב א-טור במזרח ירושלים

• 20.3: פיגוע דקירה בראס אל עמוד. שוטר פצוע בינוני. המחבל בן 23 תושב ג'בל מוכבר במזרח ירושלים

• 22.3: פיגוע דריסה ודקירה בבאר שבע. ארבעה נרצחים, שני פצועים. המחבל אזרח ישראלי כבן 34,

בדואי תושב חורה

• 27.3: פיגוע ירי בחדרה. שני נרצחים וחמישה פצועים. שני מחבלים אזרחים ישראלים, תושבי אום אל פחם

• 29.3: פיגוע ירי בבני ברק. חמישה נרצחים. מחבל פלסטיני תושב הכפר יעבד בצפון השומרון

• 31.3: פיגוע דקירה בתוך אוטובוס בגוש עציון. אזרח נפצע קשה. מחבל פלסטיני תושב תרקומיא, נורה

למוות על ידי אזרח חמוש

• 4 באפריל: ניסיון פיגוע ירי לעבר היישוב אבני חפץ - לא היו נפגעים 

השתתפו בהכנת הידיעה: כרמל דנגור, גילי כהן וסולימאן מסוודה

הפופולריים