נסגר התיק נגד השוטרים שתקפו את ח"כ כסיף בשייח' ג'ראח

נסגר התיק נגד השוטרים שתקפו את ח"כ כסיף בי-ם

לפי החקירה, לא ניתן לשלול את גירסתו של השוטר שתועד באירוע, שטען שכסיף תקף קודם לכן ושלא ידע שמדובר בח"כ • מח"ש ממליצה להעמיד שני שוטרים נוספים לדין משמעתי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עופר כסיף לאחר ההפגנה בירושלים
צילום: -

תיק החקירה במח"ש נגד השוטרים שתקפו את ח"כ עופר כסיף בהפגנה בשייח ג'ראח נסגר מחוסר ראיות, כך פורסם היום (שישי) בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב. עם זאת, פרקליט המדינה המליץ להעמיד שני שוטרים נוספים לדין משמעתי.


האירוע התרחש בהפגנת שמאל בשייח' ג'ראח בבירה בחודש אפריל. שוטרים תקפו את כסיף בעימות בין מפגינים לשוטרים, חבר הכנסת נפגע ומשקפיו נשברו.הוא התלונן במח"ש והשוטרים טענו כי כסיף תקף תחילה והם לא ידעו שמדובר בחבר כנסת. ארבעה שוטרים נחקרו בחשד לתקיפה ולשיבוש.

לפי מסקנות החקירה, לא ניתן לשלול את גרסת השוטר שהתעמת עם כסיף, וטען כי בזמן אמת חש שכסיף תוקף אותו. בנוסף לא ניתן לקבוע כי השוטר ידע שמדובר בחבר כנסת. במח"ש קבעו עוד שהשימוש בכוח היה סביר וכי "המשכו של המעצר נעשה בהתאם להתנגדותו האקטיבית" של חבר הכנסת כסיף.

עם זאת, מח"ש המליצה להעמיד שני שוטרים נוספים לדין משמעתי בגין התנהגות שאינה הולמת אלו שני שוטרים שבהמשך האירוע מנעו מכסיף לעזוב את המקום אף שהיו מודעים לכך שמדובר בחבר כנסת.

במח"ש מסרו היום כי "לא ניתן לשלול את גרסת השוטר כי אכן סבר בזמן אמת שח"כ כסיף התעמת איתו תחילה, וכי לא ניתן לקבוע כי היה מודע להיותו של כסיף חבר כנסת ולחסינותו הפרלמנטרית בעת קבלת ההחלטה על ביצוע המעצר". 

הפופולריים