חשיפה: גנץ העסיק ישירות את העובד שריגל בביתו ושילם לו בביט

חשיפה: גנץ העסיק ישירות את העובד שריגל בביתו
הקשר הישיר בין המרגל ושר הביטחון: העובד בעל העבר הפלילי הועסק ע"י גנץ עוד לפני שהפך לאישיות מאובטחת • שר הביטחון שילם ישירות לחברה בבעלות עובד הניקיון ורעייתו דרך יישומון ביט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ
צילום: -

הריגול בביתו של גנץ: העסקתו של עומרי גורן בביתו של בני גנץ נעשתה במשך באופן פרטי, ישיר של גנץ ורעייתו רויטל תקופה לא קצרה, עוד לפני שגנץ הפך לאישיות מאובטחת. לאותו עובד, מנקה, הגיעו גנץ ורעייתו דרך מכרים. הוא קיבל המלצות.


המנקה עבד עם אשתו, כפעמיים בשבוע בממוצע בבית משפחת גנץ. הוא ואשתו הקימו חברת ניקיון שהם העובדים בה וגנץ שילם להם אישית. כמה תשלומים נעשו באמצעות הביט. מסביבתו של גנץ הבהירו כי הכל נעשה כחוק - תשלומים תמורת קבלות והקפדה על הכללים.

בשב"כ מודים בכישלון ואומרים כי אלה העובדים צמוד לאישים מאובטחים ייבחנו מחדש. בסביבתו של גנץ הופתעו ממעצר עובד הניקיון ואמרו כי לא חשדו בכלום. גורמי ביטחון מסרו היום בעקבות מעצרו של גורן: "מדובר במחדל. גם אם בני הזוג גורן עבדו בבית משפחת גנץ עוד לפני שמונה לשר ביטחון הרי שנידרשת בדיקה בסיסית של עובדי הבית. הבדיקה הזאת לא נעשתה ואם נעשתה היא נעשתה ברשלנות מקוממת שהרי אם היה ידוע לגורמי האבטחה שמדובר באסיר לשעבר ומי שהורשע בשוד הוא לא היה מועסק בבית ששר הביטחון. עכשיו בשבכ בודקים איזו בדיקה נעשתה אם בכלל ויסיקו מסקנות". 

היום הותר לפרסום כי עומרי גורן, ישראלי בן 37, שהועסק בעבודות משק בית וניקיון בביתו של שר הביטחון בני גנץ, מואשם בריגול. הוא נעצר לאחר שפנה מיוזמתו, באמצעות הטלגרם, לקבוצת ההאקרים בלאק שאדו, המזוהה עם איראן והציע לה סיוע. בין השאר הוא הציע שיעבירו לו תוכנה שתאפשר נגישות למחשבו של השר. מעצרו המהיר של עומרי גורן מנע את מימוש האפשרות זו. בעקבות הפרשה יבחנו בשב"כ מחדש את תהליכי האבחון הביטחוני של בעלי תפקידים שעובדים קרוב לבכירים מאובטחים.

המלחמה שמאחורי המסכים | האזינו לפרק של "עוד יום"

במהלך החקירה, שהייתה בידיעתו של גנץ, התברר שכדי להוכיח את רצינותו, צילם עומרי גורן כמה פריטים בביתו של השר, ושלח אותם לגורם. שב"כ והמשטרה מדגישים כי בשל נהלי אבטחת המידע בביתו של גנץ, הנאשם לא נחשף לחומרים מסווגים. כתב האישום נגד גורן הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד.

עברו הפלילי הכבד של גורן

לפי כתב האישום, גורן ובת זוגו עבדו כמה שנים בעבודות משק בית וניקיון בביתו של גנץ, המשמש מחודש יוני 2021 כשר הביטחון וסגן ראש ממשלת ישראל. לאחר שפנה אליהם, מחק גורן את כלל ההתכתבויות מהטלגרם, וכן את התמונות ממכשיר הטלפון שלו. לגורן יש עבר פלילי מכביד - חמש הרשעות קודמות ב-14 תיקי משטרה בעבירות שונות ובהן שני אירועי שוד. הוא נדון לארבעה מאסרים בכלא. 

עורך הדין גל וולף, שמייצג את גורן מטעם הסנגוריה הציבורית מסר כי "לאחר חקירה של גורמי הביטחון הם הבינו שגרסתו של המנקה נכונה וכי לא הייתה לו כל כוונה לפגוע בביטחון המדינה והוא לא פגע בביטחון המדינה. הוא טוען כי פעל מתוך מצוקה כלכלית".

הפופולריים