ניסיון פיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים: שוטר נפצע קל, המחבל נוטרל ונעצר

שוטר נפצע קל בניסיון פיגוע דקירה בעיר העתיקה
מחבל כבן 50 הגיע לעמדת השוטרים בשער מג'לס כשהוא חמוש בסכין - ונורה. מותו נקבע בבית החולים • רה"מ בנט: "אנו עושים הכול כדי שימים אלה יעברו בשקט" • גנץ אחרי הערכת מצב בשומרון: "נשים את היד על המחבלים שנמלטו". לדבריו, "צריך להבין שמדובר בשישה אנשים שנמצאים בתוך מיליונים שחיים פה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניסיון פיגוע דקירה בירושלים 10.9.21
צילום: בלי

שוטר בן 19 נפצע קל ברגלו בניסיון פיגוע דקירה שאירע היום (שישי) בשער מג'לס בעיר העתיקה בירושלים. המחבל נוטרל ונעצר, מותו נקבע בבית החולים. מתחקור ראשוני עלה כי מחבל, רופא במקצועו, תושב מזרח ירושלים כבן 50 הגיע אל עמדת שוטרי מג"ב כשהוא חמוש בסכין וניסה לפגוע בכוחות. ראש הממשלה נפתלי בנט כתב בטוויטר: "אנחנו עושים הכול כדי שימים אלה יעברו בשקט".

צילום: דוברות המשטרה

שר הביטחון בני גנץ הגיע הבוקר להערכת מצב בחטמ"ר מנשה סמוך לג'נין כחלק מהמבצע לתפיסת ששת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע ולקראת המתיחות ששוררת היום ביהודה ושומרון לאחר תפילות יום השישי במסגדים. הוא הבהיר בדבריו כי ישראל תשים את ידה על המחבלים, והוסיף כי התיאום עם הרשות הפלסטינית נמשך. 


"אני נמצא כאן בביקור בשטח והערכת מצב משותפת עם כלל הגורמים שעוסקים במרדף אחרי ששת הנמלטים. משירות בתי הסוהר עם מג"ב, משטרה צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל וכל המעטפת. אני מתרשם שנעשית עבודה נחושה בשילוב זרועות ראוי בין כל הארגונים ובסוף נשים את היד על האנשים שנמלטו מבתי הכלא. יש פעולה נרחבת בשטח באזור הזה ובשטחים רחוקים. אנחנו נמשיך את הפעילות הזאת ונבטיח את הביטחון לאזור הזה".

"התרשמתי מאוד משיתוף הפעולה שחיוני להצלחה ומה שקורה בשטח החל מהרמה המודיעינית ועד הרמה המבצעית בשטח ושיתוף הפעולה הזה ימשך ובסופו של דבר במוקדם או במאוחר נשים את היד על מי שצריך לשים עליו את היד", הוסיף גנץ וסירב לחשוף האם חלה התקדמות במרדף ואמר כי יש כיוונים מודיעינית ומבצעים "ובסוף נתפוס את האנשים".

האזינו להסכת "עוד יום" 

שר הביטחון ציין כי הקשרים עם הרשות הפלסטינית נמשכים וצה"ל ערוך להפרות סדר בגדה. "אנחנו ממשיכים את הקשרים שלנו עם הרשות הפלסטינית, צריך להבין שמדובר בשישה אנשים שנמצאים בתוך מיליונים שחיים פה. צריך להיות מסוגלים לטפל בשישה האלה ובעוזרים שלהם מבלי שנפר את האיזונים האחרים בתוך השטח", אמר גנץ. "אני מקווה השיום יגמר שקט וצה"ל ערוך לכל התפתחות שלא תקרה בכל אחד מהמקומות"

אתמול הודיעה המשטרה שהיא נערכת לסייע לשירות בתי הסוהר במקרים שהפרות הסדר של האסירים יצאו משליטה. במקביל, בצה"ל הכריזו על עוצר יציאות מלא על כל הלוחמים ביהודה ושומרון. יש היערכות רבה להפרות סדר ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים.

עשרות מחסומים ימשיכו להיות פרוסים ברחבי הארץ גם בסוף השבוע. בירושלים המשטרה מתגברת כוחות לאבטחת תפילת יום השישי באל-אקצא. ארגון חמאס קרא ליום זעם היום "מרפיח עד ג'נין", בנקודות החיכוך עם צה"ל, וזאת ברקע מה שהוא מכנה "התוקפנות של הכיבוש נגד האסירים".

ההערכות במערכת הביטחון הן שחלק מהמחבלים הנמלטים נמצאים בתחומי יהודה ושומרון ומקבלים סיוע מפלסטינים. עוד מעריכים כי האירוע יימשך ימים ארוכים וההסלמה צפויה בעיקר לאחר תפיסת המחבלים הנמלטים - חיים או מתים. בישראל מזהים שחמאס והג'יהאד האסלאמי מנסים להתסיס את השטח גם כדי לערער את היציבות של הרשות הפלסטינית.

אתמול נמשכו ההתפרעויות בבתי הכלא הביטחוניים. אסירים הציתו תא במתקן הכליאה רמון – שהוצתו בו תאים גם ביום רביעי. בשירות בתי הסוהר נערכו להתפרעויות דומות בבתי כלא ברחבי הארץ, לאחר ההחלטה להעביר כ-400 אסירים של ארגון הטרור בין מתקני כליאה בישראל, כדי לפרק את מוקדי הכוח ולמנוע ניסיון בריחה נוסף.

הפופולריים