אבו מאזן: דנתי עם גנץ בהשבת גופות מחבלים

אבו מאזן: דנתי עם גנץ בהשבת גופות מחבלים
ראש הרשות הפלסטינית הוסיף כי שוחח עם שר הביטחון בשחרור הפעימה הרביעית של אסירים ביטחוניים מלפני תקופת אוסלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, אבו מאזן
צילום: -

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר אמש (שלישי) כי שוחח בפגישתו עם שר הביטחון בני גנץ אודות השבת גופות מחבלים פלסטינים המוחזקות בישראל. אבו מאזן אישר את הדברים, שפורסמו לראשונה בחדשות הערב שלשום,  בישיבת הנהגה של אש"ף שנערכה אתמול ברמאללה.

בהמשך חשף בישיבה כי דן עם גנץ גם בסוגיית שחרור הפעימה הרביעית של האסירים הביטחוניים מלפני תקופת אוסלו, שישראל נמנעה מלשחרר ב-2014. עוד ציין כי דן עם שר הביטחון ב"תקיפות המתנחלים ובהפסקת ההתנחלות". הוא סיפר כי שוחח עם גנץ גם על הצורך בהתחייבות לפתרון שתי המדינות "אף שאנו יודעים כי ממשלת ישראל במצבה הנוכחי אינה בשלה לתהליך שלום רציני".

מקורות פלסטינים מסרו לכאן חדשות שלשום כי אבו מאזן ביקש משר הביטחון לפעול להשבת עשרות גופות מחבלים המוחזקות בישראל. לפי הפלסטינים, ישראל מחזיקה בכמה עשרות גופות של מחבלים (כ-80), חלק מהם השתתפו בפיגועים שהיו בשנים האחרונות. הדרישה להשבתם עומדת במוקד קמפיין ציבורי והפגנות רחוב בשטחים מעת לעת. לדברי מקור פלסטיני, גנץ אמר כי ישראל תשקול את הבקשה.

עוד מסרו המקורות כי אבו מאזן ביקש מגנץ להפסיק את כניסות צה"ל לערים הפלסטיניות שבשטחי A ביהודה ושומרון ולפעול נגד אלימות מתנחלים בגדה. ראש הרשות אמר בפגישה כי הוא מחויב למאבק בטרור ומתנגד לאלימות. עוד סוגיה שעלתה בפגישה היא הדרישה הפלסטינית לפתוח את הסכמי פריז המכתיבים את היחסים הכלכליים בין הצדדים.

בפגישה שהתקיימה בין השניים הסכימה ישראל להלוות לרשות חצי מיליארד שקלים שיוחזרו מכספי הסילוקין מיוני 2022, באישור שר האוצר ליברמן. בנוסף הוסכם כי ישראל תגדיל את היתרי התעסוקה ב-15 אלף עובדים, תוסיף אלף עובדים בענף התיירות, וכי ינתנו אישורי בנייה בשטחי C. אתמול מסר גורם ביטחוני כי מכיוון שמקור ההלוואה שתינתן לרשות היא מכספי הסילוקין, היא לא תהיה מהקופה הציבורית של משלם המסים הישראלי. 

הפופולריים