שתי רקטות נורו מלבנון, צה"ל תקף בתגובה

שתי רקטות נורו מלבנון, צה"ל תקף בתגובה
גנץ על ירי הרקטות לצפון: "האחראית – מדינת לבנון שמאפשרת טרור משטחה" • רקטה אחת יורטה והשנייה נפלה בשטח פתוח • בצה"ל בודקים מי אחראי על הירי • מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות הסורית על תקיפה ישראלית דרומית לחלב • הירי התבצע כשהבוקר צפוי בנט לבקר במעלות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יירוט באשקלון 10.09.19
צילום: -

ירי ראשון מלבנון בתקופת ממשלת בנט: שתי רקטות שוגרו הלילה (שלישי) לעבר ישראל, רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל והשנייה נפלה בשטח פתוח. בתגובה לירי, תקפו כוחות ארטילריים של צה"ל בשטח לבנון. במערכת הביטחון לא יודעים לומר כרגע מי אחראי על הירי לעבר הצפון, ועד כמה חיזבאללה מעורב בתקרית. הירי התבצע כשהבוקר צפוי ראש הממשלה נפתלי בנט לבקר במעלות יחד עם שר התקשורת יועז הנדל. 

שר הביטחון בני גנץ הגיב לירי ומסר: "מי שנושא באחריות לירי הלילה היא מדינת לבנון שמאפשרת פעולות טרור משטחה. מדינת ישראל תפעל מול כל איום על ריבונותה ואזרחיה ותגיב בהתאם לאינטרסים שלה, בזמן ובמקום הרלבנטיים. לא נאפשר למשבר החברתי, הכלכלי והפוליטי בלבנון להפוך לאיום ביטחוני על ישראל. אני קורא לקהילה הבינלאומית לפעול כדי להחזיר את היציבות ללבנון". 

מוקדם יותר הלילה דיווחה סוכנות הידיעות הסורית על תקיפה ישראלית דרומית לחלב שבצפון מערב המדינה. מערכות ההגנה האוויריות באזור הופעלו. מקורות אמרו לערוץ אל-מיאדין הלבנוני כי התקיפה בוצעה לעבר "מפעלי הגנה ומרכז למחקרים מדעיים" בפאתי העיר. לפי הדיווח, כל הטילים יורטו.

מקור בצבא סוריה אמר לסוכנות הידיעות הסורית כי מערכות ההגנה האוויריות הצליחו להפיל את רוב הטילים שנורו לעבר מספר נקודות באזור העיר ספירה, אם כי לא את כולם. עוד אמר המקור כי כעת מתבצעת בדיקה בכל הנוגע ל"תוצאות התקיפה".

הפופולריים