דיווח: מפעל הצנטריפוגות באיראן שהותקף - יעד שישראל הציגה

דיווח: המפעל שהותקף באיראן - יעד של ישראל
הניו יורק טיימס דיווח שהמפעל היה חלק מרשימת יעדים שהוצגה לממשל טראמפ. גורם מסר לעיתון שהכתב"מים שלהם יוחסה התקיפה שוגרו מתוך איראן • היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב לרמטכ"ל כוכבי: ביידן מחויב לכך שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקנים באיראן, נפט, גז
צילום: צילום: אי-פי

הניו יורק טיימס דיווח הלילה (חמישי) כי מפעל הצנטריפוגות שהותקף אתמול ונגרם לו נזק אתמול מערבית לטהראן, היה ברשימת המטרות האפשריות לתקיפה שישראל הציגה לממשל טראמפ בתחילת השנה שעברה. גורם סיפר לעיתון כי נראה שכטב"מים המריאו מתוככי איראן, סמוך לאותו מפעל, ופגעו במבנה.

מהבית הלבן נמסר כי בפגישה שהתקיימה בין היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית סאליבן והרמטכ"ל אביב כוכבי, סאליבן אישר כי הנשיא ביידן מחויב לכך שלאיראן לעולם לא יהיה נשק גרעיני. השניים דנו באתגרים לביטחון וליציבות במזרח התיכון, כולל האיום הנובע מפעילותה של איראן באזור, והסכימו על חשיבות המשך והרחבת ההתייעצויות הדו-צדדיות על האתגרים האסטרטגיים.

כלי תקשורת באיראן דיווחו אתמול כי המבנה שעמד במרכז ניסיון התקיפה מוקדם יותר באיראן שייך לחברה מקומית לייצור צנטריפוגות. על פי הדיווחים, מדובר במפעל של חברת TESA, היחיד שמייצר צנטריפוגות במדינה ונמצא תחת עיצומים אמריקניים.

עוד דווח אמש כי יעד התקיפה שבוצעה באמצעות מל"ט היה בניין הסוכנות האיראנית לאנרגיה אטומית, שנמצא בעיר כרג' מערבית לטהראן. הטלוויזיה האיראנית דיווחה שהתקיפה סוכלה ושלא היו נפגעים בנפש או נזקים.

בתחילת השבוע, הבטיח נשיא איראן הנכנס אברהים ראיסי שהעיצומים יוסרו בקרוב. במסיבת עיתונאים ראשונה שקיים מאז נבחר ביום שבת הוא ציין כי "מדיניות הלחץ המקסימלי על איראן אינה אפקטיבית".

הפופולריים