פרסום ראשון | המסר של סינוואר לישראל: העבירו 30 מיליון דולר מהקטרים מיד - או שפנינו להסלמה

המסר של סינוואר: העבירו כסף מקטר – או הסלמה
מנהיג חמאס בעזה איים לחדש את ההתפרעויות בגדר והפרחת בלוני התבערה. מוקדם יותר נפגש עם שליח האו"ם ואמר שהפגישה "הייתה רעה" • התוכנית להעברת הכסף: תחילה יועבר לפרויקטים של האו"ם, בהמשך ישלבו את הרשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יחיא סינוואר, נואם לאחר מבצע "שומר החומות", 26.05.21
צילום: -

פרסום ראשון: בפגישה היום (שני) בין מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר ושליח האו"ם למזרח התיכון ת'ור ווינסלנד, העלה סינוואר דרישה להעברה מיידית של המענק החודשי מקטר, בגובה 30 מיליון דולר. הוא איים כי אם הכסף לא יועבר הוא יסלים את המצב בגבול עזה – עם התפרעויות בגדר והפרחת בלוני תבערה.


הפגישה בין השניים הייתה קשה, וסינוואר אמר בסופה כי "אין סימנים לפתרון המשבר ההומניטרי בעזה והכיבוש מנסה לסחוט אותנו". סינוואר הוסיף כי  יכנס את ראשי הפלגים בעזה בשעות הקרובות להחליט על צעדיהם". כמו כן, ארגוני הטרור בעזה ייפגשו מחר כדי לדון בהתפתחויות האחרונות בנושא הרגיעה ושיקום הרצועה. 

בישראל עדיין אין הסכמות בנוגע להעברת הכסף הקטרי, אך גורמים סבורים כי ניתן לפתור את הסוגיה בשבוע הבא, לאחר ביקור המשלחת הישראלית המתוכננת במצרים. כפי שפורסם בחדשות הערב אתמול, מצרים רוצה שמשלחת בכירה תגיע בשבוע הבא לקהיר לשיחות בנוגע להסדרה ברצועת עזה.


התוכנית המסתמנת להעברת הכסף היא שבשלב הראשון יועבר כסף למימון פרויקטים של האו"ם, אך ישראל רוצה לשלב בהמשך את הרשות הפלסטינית - דבר שלו חמאס מתנגדים. המכשול הממשי הוא הכסף לפקידות בעזה – האו"ם מסרב להעביר את מיליוני הדולרים לפקידות חמאס ישירות, וגם ישראל מתנגדת להמשך העברת כסף מזומן לרצועת עזה.

הפופולריים