סינוואר בנאום ראשון אחרי המבצע בעזה: זו הייתה רק חזרה גנרלית

סינוואר: המערכה האחרונה הייתה רק חזרה גנרלית
מנהיג חמאס ברצועה איים: "התרחקו מאל-אקצא וירושלים. בטוח שיש לנו בתוך ישראל לפחות 10,000 שהידים, שכל אחד ייקח סכין לדקור בו או רכב לדרוס בו". סינוואר התייחס גם לאיום של גנץ: "אני הולך לצאת מכאן ולנסוע לבית שלי. הם יודעים איפה אני גר - אני מחכה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יחיא סינוואר בנאום ראשון לאחר מבצע שומר החומות
צילום: צילום: אי-פי

בנאום ראשון לאחר מבצע "שומר החומות", שיגר מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר איום לישראל: "אם אתם רוצים להישאר קיימים עוד זמן - התרחקו מאל-אקצא וירושלים".

עוד אמר סינוואר על המערכה האחרונה כי "על האויב ועל העולם לדעת שזו רק הייתה חזרה גנרלית - תמרון קטן, שמראה מה יכול להיות אם ישראל תנסה שוב לפגוע באל-אקצא. אני בטוח שיש לנו בתוך ישראל לפחות 10,000 שהידים שכל אחד ייקח סכין לדקור בו, או רכב לדרוס בו, או בקבוק תבערה להבעיר בו את לבבותיכם, או גלון בנזין לשרוף בו יערות, אם יפגעו באל-אקצא.

מה חמאס רוצה? | האזינו להסכת "עוד יום"

"מי שאחראי לסבב האחרון הם נתניהו וגנץ שלקחו את רצונו של חמאס רק להעביר מסר, והפכו אותו למערכה. האמינו לי, רק רצינו לומר - 'די לשחק באש'. נתניהו וגנץ רצו להפוך את זה למערכה שתימשך".

בנאומו הגיב סינוואר גם לאיום של שר הביטחון בני גנץ בריאיון לכאן חדשות, לפיו סינוואר ומוחמד דיף עדיין על הכוונת של ישראל, ואמר: "המתנה הכי גדולה שהם יכולים לתת לי זה לחסל אותי. אני הולך עכשיו לצאת מכאן עם רכב ולנסוע לביתי. הם יודעים איפה אני גר - אני מחכה לכם".

מנהיג חמאס התייחס לתוכנית ההונאה של צה"ל במבצע, ואמר כי מטוסי חיל האוויר הפציצו את מנהרות חמאס אך לא פגעו בלוחמי הארגון: "זו הייתה התוכנית הגדולה של ישראל ושל כוכבי לקבל תמונת ניצחון. זה היה כישלון גדול". לפי סינוואר, בחמאס ידעו על התוכנית לגרום לאנשיהם להיכנס למנהרות, וכי הם הורו לכוחות שלא לרדת למנהרות, ולמי שהיה שם - לצאת.

בתחבולות תעשה לך מלחמה | האזינו להסכת "עוד יום"

על ה"מטרו" של חמאס, אמר סינוואר שיש להם 500 קילומטרים של מנהרות, ומתוכם נהרסו רק 100 קילומטרים. הוא הוסיף שייקח לארגון רק כמה ימים לשקם את מה שנפגע, וכי 95% מהמרכזים והתשתיות לא נפגעו.

בנושא עסקת חילופי שבויים עם ישראל אמר סינוואר כי "המצב הפוליטי בישראל ללא יציבות וזה מנע מהם לעשות מו"מ כמו שצריך. בשנתיים האחרונות היו לנו הרבה שיחות עם מתווכים, מצרים, קטרים, גרמנים ונורווגים, ואנשי או"ם, כדי להכין קווי יסוד לעסקה. אנחנו הצענו יוזמה עם ממד הומניטרי. אנחנו מוכנים להשלים את הנושא באופן רציני ואנחנו רוצים להחזיר את אסירינו בעסקה קרובה". 

גם ראש הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הנייה דיבר היום, ואמר כי הפגיעות שהסבה ישראל לפלגי הטרור בעזה בסבב ההסלמה האחרון היו "משניות", ולא הגיעו לתשתיות של הארגונים ברצועה. גם הנייה אמר כי ה"מטרו" של חמאס במצב טוב: "האויב לא הגיע לתשתיות הבסיסיות שלנו".

הפופולריים