בכיר בחמאס לכאן חדשות: אם ישראל תחסל את סינוואר או דיף – נפתח בסבב חדש

בכיר בחמאס: חיסול סינוואר או דיף יגרור הסלמה
אחרי ששר הביטחון גנץ אמר בריאיון לכאן חדשות כי מנהיגי חמאס עדיין על הכוונת, בארגון דורשים ממצרים ערבויות לכך שישראל תימנע מחיסולים • בעזה מופצות תמונות של יחיא סינוואר בפעם הראשונה בגלוי מאז הפסקת האש, לכאורה במהלך ביקור אצל משפחת באסם עיסא מח"ט עזה בחמאס שחוסל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

כמעט 48 שעות מאז נכנסה לתוקפה הפסקת האש בין חמאס לישראל, ובחמאס דורשים ממצרים ערבויות לכך שישראל תימנע מחיסולים. כך פורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. בכיר בחמאס אמר לכאן חדשות כי ישראל תחסל את בכירי הארגון יחיא סינוואר או מוחמד דיף - הדבר יוביל לסבב לחימה נוסף מרצועת עזה.

עוד אמר הבכיר בחמאס כי ישראל לא תציב תנאים לשיקום רצועת עזה, וכי בארגון מציעים לה שלא לעצור את הכסף הקטרי. במקביל, המשלחת המצרית עושה מאמצים לשמור על הפסקת האש והיום גם נפגשה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

מה חמאס רוצה? | האזינו להסכת "עוד יום"

בריאיון לכאן חדשות הבהיר אתמול שר הביטחון בני גנץ כי ראשי חמאס דיף וסינוואר עדיין על הכוונת. "עזה לא הולכת לשום מקום ואנחנו בוודאי שלא הולכים לשום מקום", אמר גנץ בריאיון. "אני מתכוון שמדיניות התגובה של צה"ל תוחמר עוד יותר כך שנשתדל ככל שאפשר יתרחק עד כדי שלא יתרחש".

עוד אמר שר הביטחון כי מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר רצה להיראות כמי שמשפיע על ירושלים ועל ערביי ישראל, "כצלאח א-דין של המאה ה-21" והדגיש כי סינוואר "טעה טעות חמורה" שרק עכשיו הוא מבין את תוצאותיה. "הגבנו בחומרה להתנהלות הזאת".

 לראשונה מתחילת הלחימה: הופצו תמונות של יחיא סינוואר מחוץ למסתור

מנהיג חמאס ברצועה חוזר לפני הקרקע: לראשונה מאז תחילת מבצע "שומר החומות", בעזה מפרסמים תמונות של יחיא סינוואר. בימי המבצע דווח כי סינוואר עבר לאורך ימי הלחימה ממחבוא אחד לשני, מחשש לחיסולו בידי ישראל. היום תועד מבקר את משפחתו של מח"ט העיר עזה שחוסל, באסם עיסא.

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נועד היום ברמאללה עם המשלחת הביטחונית המצרית שבאה הבוקר לרצועה. הדיון עסק בהפסקת האש בעזה ובדרכים לשקם את הרצועה. בתוך כך, עבדאללה מלך ירדן הורה לצבאו לפנות פצועים תושבי עזה הזקוקים לטיפול רפואי מתקדם לבתי חולים בירדן. לפני כמה ימים נקט נשיא מצרים א־סיסי צעד דומה.


הפופולריים