דיווח: ברגותי יכריז על התמודדות לנשיאות הרשות הפלסטינית

דיווח: ברגותי יתמודד בבחירות ברשות הפלסטינית
המחבל, שמרצה מאסר עולם בישראל, סירב להצעת אבו מאזן לוותר על המרוץ בתמורה לעמידתו בראש רשימת הפת"ח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
مروان البرغوثي  في المحكمة
צילום: فلاش 90

העיתון הלבנוני "אל אחבאר" דיווח הבוקר (שלישי) כי המחבל מרוואן ברגותי, המרצה מאסר עולם בישראל, צפוי להכריז בקרוב על מועמדותו לנשיאות הרשות הפלסטינית – לקראת הבחירות ביולי. לפי הדיווח, ברגותי סירב להצעת ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לוותר על המרוץ בתמורה לעמידתו בראש רשימת הפת"ח בבחירות לפרלמנט במאי, ולבחירת חצי מחברי הרשימה. 

בחודש שעבר נפגש בכיר הרשות הפלסטינית חוסיין א-שייח עם ברגותי כדי לשכנע אותו שלא להתמודד. בישראל אישרו באופן חריג את הבקשה של בכיר הרשות להיפגש עם בכיר הפת"ח הכלוא. בעבר, ברגותי כבר הציג עצמו כמועמד לנשיאות בבחירות האחרונות שנערכו לנשיאות הפלסטינית ב-2005, אך בעקבות ביקורים דומים שערכו אצלו אז בכלא בכירים ברשות הפלסטינית, הוא חזר בו מההתמודדות לנשיאות לאחר ששובץ בראש רשימת הפתח בבחירות לפרלמנט שנערכו כעבור שנה, ב-2006.

בשבוע שעבר הכריז ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר, סלאם פיאד, הכריז כי בכוונתו להתמודד בבחירות הקרובות לפרלמנט הפלסטיני ברשימה עצמאית. לדבריו, הרשימה תורכב מאושיות עצמאיות ולא תהיה "המשך" של אף ארגון, פלג, או קבוצה. פיאד אינו איש פת"ח ובשנים האחרונות משמש מרצה באוניברסיטת פרינסטון בניו-ג'רזי שבארצות הברית.

בפת"ח ישנם כיום ארבעה מחנות מרכזיים: מחנה אבו-מאזן, ראש הרשות הנוכחי, מחנה ברגותי, מחנה דחלאן – בכיר פת"ח לשעבר ויריב פוליטי של אבו-מאזן השוהה באיחוד האמירויות מזה עשור ומחנה נאסר אל-קידווה – חבר הנהגת הארגון ובן דודו של ערפאת, לשעבר שר החוץ בממשלה הפלסטינית ושגריר הרשות באו"ם. מועד תחילת הגשת רשימות המועמדים בבחירות לפרלמנט הוא 20 במארס. האפשרות להגיש רשימה לבחירות תסגר 12 ימים לאחר מכן, ב-31 במארס. 

הפופולריים