הפיגוע האיראני בספינה: בכירים בישראל תומכים בתגובה נגד טהראן

בכירים בישראל תומכים בתגובה נגד טהראן
שר הביטחון גנץ באולפן "הכול פוליטי" בכאן 11, מגיב לראשונה: מעריך שאיראן עומדת מאחורי התקיפה • מחר צפויים ראשי מערכת הביטחון והדרג המדיני לדון בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון בני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עדכון (28.02.21): הרמטכ"ל כוכבי על הפיצוץ בספינה במפרץ עומאן: "תזכורת שאיראן מפיצה טרור גם נגד מטרות אזרחיות"

בישראל מצביעים הערב (שבת) חד משמעית על איראן כאחראית לתקפית הספינה בבעלות ישראלית במפרץ עומאן, ואומרים כי מדובר בחציית קו אדום בכל האמור לתקיפת מטרה אזרחית, לא צבאית ולא מתקן של המדינה. גורמים בכירים במערכת הביטחון תומכים בתגובה ישראלית לתקיפה. מחר צפוי להתקיים דיון בנושא של ראשי מערכת הביטחון והדרג המדיני.

עדיין מוקדם לקבוע איך בדיוק בוצעה התקיפה האיראנית, אבל ככל הנראה היא בוצעה באמצעות טילי חוף-ים. השאלה אם איראן נכשלה בהטבעת הספינה או שפגעה בה מבלי לגרום לנפגעים כדי להעביר מסר לישראל, בעקבות חיסול מדען הגרעין שמיוחס למוסד. שר הביטחון גנץ אמר הערב באולפן "הכול פוליטי" בכאן 11, בתגובה ראשונה, כי הוא מעריך שאיראן עומדת מאחורי התקיפה. 

דובר מטעם החברה שמנהלת את השירותים בנמל דובאי אמר הערב לכאן חדשות: "האוניה תגיע לנמל ותעבור את התהליך הקבוע בדומה לכל כלי שיט אחר. נבצע הערכה מקיפה, כשהתהליך יושלם נקבל הנחיות לפעולה". לדבריהם, הספינה תיכנס לטיפול מחרתיים".

שגריר ישראל באו"ם לשעבר דני דנון כתב בטוויטר: "איראן ממשיכה להתגרות בישראל והפיצוץ בספינה בבעלות ישראלית בעומאן מעיד על כך. אנחנו לא נשתוק. האיראנים ישלמו מחיר כבד על כל גילוי תוקפנות כלפי ישראל".

הפופולריים