13 רקטות נורו לעבר שדרות ועוטף עזה; צה"ל תקף ברצועה

13 רקטות נורו לשדרות והעוטף; צה"ל תקף בעזה

נתניהו לפני העלייה למטוס מוושינגטון: לא מתפלא שהטרוריסטים הפלסטינים ירו לעבר ישראל בדיוק בזמן הטקס, נכה בכל אלה שידם שלוחה לפגוע בנו • חיל האוויר תקף בלילה יעדים של חמאס, בתגובה לירי אמש לעבר אשדוד ואשקלון. לאחר מכן צה"ל תקף שוב בתגובה למטחים לפנות בוקר • מצבו של הגבר שנפצע אמש כתוצאה מנפילת הרקטה באשדוד הידרדר ומוגדר קשה, והוא הועבר לטיפול נמרץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד פלסטיני לתקיפות צה"ל ברצועת עזה יעדים של חמאס. בתגובה לשיגור רקטות לאשדוד ואשקלון, 16.09.20
צילום:

13 רקטות נורו לפנות בוקר (רביעי) מרצועת עזה לשדרות ומרחב עוטף עזה. איש לא נפגע. הירי נמשך כ-40 דקות, ומערך כיפת ברזל יירט שמונה מן הרקטות. רקטה אחת נפלה על כביש ליד אחד היישובים במועצת שער הנגב. הרקטות שוגרו בד בבד עם תקיפה של חיל האוויר ברצועה, שהגיעה בתגובה על ירי הרקטות אמש לעבר אשדוד ואשקלון.

לאחר מכן, תקף צה"ל פעם נוספת בתגובה למטחים על שדרות ועוטף עזה. נתניהו אמר לפני העלייה למטוס מוושינגטון ארצה: לא מתפלא שהטרוריסטים הפלסטינים ירו לעבר ישראל בדיוק בזמן הטקס, נכה בכל אלה שידם שלוחה לפגוע בנו.

דובר צה"ל מסר כי בתקיפה הראשונה הותקפו עשרה יעדים של חמאס, בהם מפעל לייצור אמצעי לחימה וחומרי נפץ, ומתחם צבאי המשמש לאימונים ולניסויי ירי רקטי. בתקיפה השנייה הותקפה תשתית תת קרקעית.

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי הודיעה כי הירי לפנות בוקר נעשה במסגרת המשוואה "הפצצה תמורת הפצצה". דובר חמאס חאזם קאסם אמר גם הוא כי זוהי תגובה לתקיפת צה"ל וכי ההתנגדות, כלשונו, הוכיחה שהיא יכולה לשמור על המשוואות עם הכיבוש.

‏ראש עיריית שדרות אלון דוידי צייץ בטוויטר: "ברכות למדינת ישראל על השלום עם האמירויות ובחריין, עידן חדש נפתח. ‏אבל מצד שני, לא מוזר לכם כמדינה שהמחבל היחיד שחוסל בעזה בגלל ירי רקטות בשנתיים האחרונות היה זה שירה על ביבי באשדוד? ‏מברוק ביבי על השלום, ‏אבל מה עם החיים של ילדי שדרות ועוטף עזה? ‏לא מגיע להם לישון בשקט כמו כולם?". המועצה האזורית שער הנגב הודיעה לתושבים כי הלימודים יתקיימו כרגיל.

אמש שתי רקטות מרצועת עזה נורו אל אשדוד ואשקלון בזמן נאומו של שר החוץ של איחוד האמירויות בטקס החתימה על הסכמי השלום בוושינגטון, ארצות הברית. גבר בן 62, שהיה בדרכו לחלק מזון למשפחות נזקקות, נפצע קשה. מצבו הידרדר במהלך הלילה, והוא הועבר לטיפול נמרץ.

ארבעה תושבים נוספים, בהם אישה בהיריון, נפצעו באורח קל מרסיסים ליד מרכז מסחרי באשדוד כתוצאה מנפילת רקטה. שמונה בני אדם לקו בחרדה.

הרקטה שנורתה לעבר אשקלון יורטה על ידי לוחמי כיפת ברזל. כשעתיים לאחר מכן, צה"ל עצר שני חשודים חמושים ברימונים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה לשטח ישראל. מצה"ל נמסר כי לאחר תחקור של השניים, הם הוחזרו לרצועה.

הפופולריים