פרסום ראשון - בעקבות טרור הבלונים: צה"ל פרס בגבול רצועת עזה מערכת ליירוט בלונים בלייזר

צה"ל פרס בגבול הרצועה מערכת ליירוט בלונים

היום נרשם שיא במספר השריפות מבלוני תבערה: 60 דליקות פרצו בעוטף עזה • נתניהו על המתיחות בדרום: "לא נסבול את טרור הבלונים - נגבה מחיר יקר" • שר הביטחון גנץ: אם שיגור בלוני התבערה לא יפסיק – נגיב בעוצמה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מערכת יירוט בלוני תבערה בלייזר, גבול רצועת עזה, 11.08.20
צילום: צילום: מאיר דהן

פרסום ראשון: צה"ל פרס בגבול רצועת עזה מערכת ליירוט בלונים בלייזר, בעקבות ההחמרה בטרור בלוני התבערה. היום פרצו 60 דליקות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו לשטח ישראל מרצועת עזה. מדובר בשיא במספר השריפות שפרצו באזור כתוצאה מבלוני תבערה.

שריפה גדולה פרצה היום סמוך לחוות השיקמים, בנוסף לדליקות שפרצו מוקדם יותר ליד קיבוץ ארז. זהו היום השישי ברציפות שבו שוגרו בלונים מהרצועה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בבסיס חיל האוויר בחצרים ושיגר מסר מאיים לחמאס: "חיל האוויר פועל מול כל האיומים נגד מדינת ישראל. מרבית האיומים מאיראן. יהיה מחיר כבד לכל הגרורות של איראן, כולל בעזה, על הפרחת הבלונים". 

מוקדם יותר העביר שר הביטחון בני גנץ מסר תקיף ואמר: "אם חמאס לא יפסיק בשיגור בלוני התבערה- נגיב בעוצמה. חמאס מאפשר להמשיך להפריח בלוני תבערה ובלוני נפץ למדינת ישראל, אנחנו לא מוכנים לקבל את זה וסגרנו את מעבר כרם שלום כתוצאה מכך. טוב יעשו אם יחדלו מלהפר את הביטחון והשקט במדינת ישראל. אם זה לא יקרה – נצטרך להגיב, ובעוצמה".

אתמול נרשמו כ-20 מוקדים של שריפות באזור בשל בלוני תבערה ששיגר חמאס מהרצועה. כמו כן, ראש הממשלה בנימין נתניהו יבקר היום בבסיס חיל האוויר בחצור, על רקע המתיחות הגוברת בדרום. 

בתוך כך, העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" הפרו-קטרי דיווח כי הפלגים בעזה, וחמאס בפרט, מעוניינים בעימות מוגבל עם ישראל - אך במידה והמתווכים וישראל יתעלמו מדרישות עזה, העימות יתרחב. עם זזאת, הם הוסיפו כי בכל מקרה הוא לא צפוי להידרדר למלחמה כוללת. עוד דווח כי חמאס העביר מסר לישראל באמצעות מתווכים אודות העיכוב בהבנות הרגיעה, ו"רמז" על החזרת השימוש באמצעים אלימים בגבול.

הפופולריים