דיווחים סוריים: הרוגים בכמה תקיפות של ישראל במדינה

דיווחים בסוריה: הרוגים בכמה תקיפות של ישראל
לפי הדיווחים, שבעה בני אדם, בהם חמישה מהמיליציות הפרו איראניות ושני חיילים מצבא אסד, נהרגו בתקיפות ישראליות במזרח המדינה. כמה שעות לאחר מכן, צבא סוריה האשים את ישראל בגל תקיפות נוסף במערב המדינה, ומרכז המעקב הסורי דיווח כי יש מידע ודאי על הרוגים גם שם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד הפיצוצים מהתקיפות המיוחסות לישראל בסוריה, 24.06.20
צילום: צילום: ללא

דיווחים סוריים על הרוגים בשני גלי תקיפות של ישראל בסוריה אמש (שלישי) והלילה. במהלך הלילה אמר גורם צבאי סורי כי ב-00:45 ישראל ביצעה גל תקיפות נגד כמה אתרים של הצבא באזור א-סלמיה וא-סבורה בפרברי העיר חמה במערב המדינה. לפי צבא סוריה, מערכות הנ"מ הסוריות הופעלו נגד הטילים ששוגרו, ומספר רב מהטילים הופלו לפני שהגיעו ליעדים, ונגרמו נזקים בלבד.

תיעוד, כביכול, של הפיצוצים באזור א-סלמיה בעקבות התקיפה המיוחסת לישראל

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, המזוהה עם האופוזיציה במדינה, דיווח כי התקיפות הישראליות כוונו לאתרים של כוחות אסד ושל המיליציות הפרו איראניות, בהם מפעל בקרבת אזור א-סלמיה שהמיליציות הפרו איראניות משתמשות בו לאחסון אמצעי לחימה ותחמושת. עוד נטען בדיווח כי יש מידע ודאי על הרוגים בתקיפות וכי אמבולנסים הוזעקו לאזור א-סלמיה. חשבון טוויטר המזוהה עם משטר אסד פרסם תיעוד, כביכול, של הפיצוצים בעקבות התקיפה באזור א-סלמיה.

אמש, כמה שעות לפני הדיווחים על תקיפות במערב סוריה, דווח על תקיפות של ישראל במזרח המדינה. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי בתקיפות באזור דיר א-זור וא-סוח'נה נהרגו חמישה מאנשי המיליציות הפרו איראניות, וכי יש גם פצועים במצב קשה בשורות המיליציות. בנוסף, צבא סוריה דיווח כי שני חיילים נהרגו וארבעה נפצעו בתקיפה של ישראל על עמדותיו באזור א-סווידאא' בדרום מזרח המדינה. דווח כי שני ההרוגים הם מאנשי מערך הנ"מ בצבא סוריה.

ערוץ "אל-ערביה" הפרו-סעודי דיווח כי התקיפה באזור א-סווידאא' נעשתה לאחר שמשלוח של נשק איראני הגיע לשם.

לפני כשבועיים דיווח מרכז המעקב הסורי כי כלי טיס לא מזוהים תקפו אתרים של המיליציות הפרו איראניות בבסיס בפרבר המזרחי של דיר א-זור, במזרח המדינה. לפי הדיווח, 12 פעילים עיראקים ואפגנים בשורות המיליציות הפרו-איראניות נהרגו, וכלי רכב ותחמושת הושמדו.

שלושה ימים קודם לכן דיווח מרכז המעקב הסורי כי תשעה בני אדם נהרגו בתקיפה ישראלית שאירעה באזור העיר מיסיאף שבצפון-מערב המדינה. לפי הדיווח, ארבעה מההרוגים הם סורים, ולא ברור אם פעלו במסגרת הכוחות הסוריים או בעבור איראן. זהותם של יתר ההרוגים לא ידועה.

הפופולריים