דיווח בסוריה: כלי טיס לא מזוהים תקפו אמש אתרים של המיליציות הפרו-איראניות

דיווח: 12 פעילי מיליציות נהרגו בתקיפה בסוריה
מרכז המעקב הסורי: פעילים עיראקים ואפגנים בשורות המיליציות הפרו-איראניות נהרגו, וכלי רכב ותחמושת הושמדו בתקיפה. עוד דווח כי לפני שלושה ימים כוחות תגבורת של המיליציות הגיעו לאזור.
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התקיפה בסוריה שיוחסה לישראל ושבה נהרגו 7 סורים איראנים בדמשק, 13.02.20
צילום:

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח הבוקר (ראשון) כי אמש לפני חצות כלי טיס לא מזוהים תקפו אתרים של המיליציות הפרו-איראניות בבסיס בפרבר המזרחי של דיר א-זור, במזרח המדינה.

לפי הדיווח, 12 פעילים עיראקים ואפגנים בשורות המיליציות הפרו-איראניות נהרגו, וכלי רכב ותחמושת הושמדו. עוד דווח כי לפני שלושה ימים כוחות תגבורת של המיליציות הגיעו לאזור. אין לדיווח אישור ממקורות אחרים. 

ביום שישי דיווח מרכז המעקב כי לפי נתונים שאסף, ישראל תקפה 38 פעמים בשטח סוריה מתחילת שנת 2019 ועד ליל אמש. מנתוני המרכז עולה כי בתקיפות שמיוחסות לישראל נהרגו 198 בני אדם, שמשתייכים לארגון הטרור חיזבאללה ולמיליציות הנאמנות לאיראן. בין ההרוגים ישנם בעלי אזרחות סורית ואזרחים זרים.

עוד דיווח מרכז המעקב כי 11 אזרחים, בהם כמה ילדים, ו-27 חיילים בצבא אסד נהרגו בתקיפות, מאות נפצעו. התקיפות המיוחסות לישראל כוונו לעבר כלי רכב שנשאו נשק, מחסני תחמושת, רכבים צבאיים, מכ''מים, סוללות מערכות הגנה אוויריות ומרכזי מחקר שונים.

בליל חמישי דיווח המרכז כי תשעה בני אדם לפחות נהרגו בתקיפה ישראלית באזור העיר מיסיאף שבצפון-מערב המדינה. לפי הדיווח, ארבעה מההרוגים הם סורים, ולא ברור אם פעלו במסגרת הכוחות הסוריים או בעבור איראן. זהותם של יתר ההרוגים לא ידועה. עוד הודיע מרכז המעקב כי מספר ההרוגים צפוי לעלות.

הפופולריים