דיווח בסוריה: "9 הרוגים בתקיפה ישראלית בצפון מערב המדינה"

דיווח בסוריה: 9 הרוגים בתקיפה ישראלית במדינה
גורם ביטחוני לבנוני: מטוסי חיל האוויר תקפו מהמרחב האווירי שלנו ארבעה יעדים בשטח סוריה וחזרו על עקבותיהם • במקום מצוי מרכז למחקרים מדעיים שמשמש לפיתוח אמצעי לחימה מתקדמים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התקיפה באזור מיסיאף בסוריה שיוחסה לישראל 04.06.20
צילום: -

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח הלילה (חמישי) כי תשעה בני אדם לפחות נהרגו בתקיפה ישראלית מוקדם יותר באזור העיר מיסיאף שבצפון-מערב המדינה. לפי הדיווח, ארבעה מההרוגים הם סורים, ולא ברור אם פעלו במסגרת הכוחות הסוריים או בעבור איראן. זהותם של יתר ההרוגים לא ידועה. עוד הודיע מרכז המעקב כי מספר ההרוגים צפוי לעלות. 

סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה דיווחה מוקדם יותר כי מערכות הנ"מ במדינה הופעלו בעקבות תקיפה ישראלית בעיר מיסיאף בפרברי חמה שבצפון-מערב המדינה. על פי הדיווחים שריפות גדולות התפתחו באזור שהותקף. מרכז מהעקב הסורי דיווח כי מצבורי נשק הושמדו בתקיפה, שכוונה, לפי הדיווח, למחסנים צבאיים במפעלים של משרד ההגנה הסורי באזור א-זאווי, צפונית למיסיאף. 

גורם ביטחוני לבנוני אומר לערוץ "אל-מיאדין" כי מטוסי חיל האוויר תקפו מהמרחב האווירי הלבנוני ארבעה יעדים בשטח סוריה וחזרו על עקבותיהם. ערוץ "אל-עאלם" האיראני דיווח כי התקיפה כוונה לאזור שבו נמצאים מפעלים של משרד ההגנה הסורי. הערוץ "אל-חדת'" דיווח ממקורותיו כי הותקפו יעדים צבאיים ששייכים לאיראן. בעבר דיווחו כלי תקשורת זרים כי ישראל תקפה באזור מיסיאף. במקום מצוי המרכז למחקרים מדעיים שמשמש לפיתוח אמצעי לחימה מתקדמים. 

בתחילת השבוע דיווח מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם כי חמישה מאנשי המיליציות הפרו איראניות, שאינם סורים, נהרגו באזור אל-בוכמאל במזרח המדינה כתוצאה מתקיפה של מטוס קרב שזהותו לא ידועה. לפי הדיווח, שאין לו אישור מכל מקור אחר, התקיפה כוונה לכלי רכב צבאיים שעליהם היו מקלעים כבדים. בתקיפה נהרסו גם שלושה כלי רכב. 

הפופולריים