חשיפת כאן חדשות: נערי גבעות השליכו בקבוקי תבערה על רכבי מג"ב ביצהר

נערי גבעות השליכו בקבוקי תבערה על רכבי מג"ב
ביציאה מהיישוב שבשומרון נזרקו שלושה בקבוקי תבערה לעבר רכב משמר הגבול. המשטרה: אירוע טרור חמור, ניסיון רצח. ראש הממשלה: פשע כפול ומכופל בעת הזאת, בה המשטרה מתמודדת עם משבר הקורונה. יו"ר מועצת יש"ע: "נמאס לנו בהתיישבות מהאנשים האלה. צריך לעצור ולהעיף אותם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זריקת בקבוק תבערה על רכב מג"ב ביצהר, 26.03.20
צילום: צילום: דוברות המשטרה

בקבוקי תבערה נזרקו הערב (חמישי) אל עבר רכב של משמר הגבול ביציאה מההתנחלות יצהר בשומרון, כך נחשף לראשונה בכאן חדשות. לא היו נפגעים באירוע. טרם האירוע, כוחות משמר הגבול ביצעו פעולת אכיפת שטח צבאי סגור במאחז הבלתי חוקי "קומי אורי" הסמוך ליצהר. בסיום הפעולה, נזרקו שלושה בקבוקי תבערה על הרכבים ואחד אף פגע ברכב משטרה. לרכב נגרם נזק קל.


ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לאירוע: "אני מגנה בתוקף את אירוע האלימות החמור נגד כוח משמר הגבול שבוצע בלילה. כוחות הביטחון שומרים על כולנו. זה פשע בכל עת, אבל פשע כפול ומכופל בעת הזאת כשכוחות משמר הגבול והמשטרה מסייעים לנו לצלוח את משבר הקורונה".

גם שר הביטחון נפתלי בנט הגיב לתקרית, וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "בושה וחרפה. אירוע האלימות ביצהר הוא מעשה חמור מאין כמותו. לא אקבל שום גילוי אלימות, בשום מצב ובשום תנאי, ובוודאי שלא כנגד כוחות הביטחון שעומדים על המשמר ומגינים על ביטחון ישראל. הוריתי לכוחות הביטחון לפעול בכל דרך על מנת לאתר את הפושעים ולמצות איתם את הדין".

יושב ראש מועצת יש"ע, דוד אלחייני, התייחס הגיב בחריפות בכאן רשת ב להשלכת בקבוקי התבערה על רכב של משמר הגבול שאירעה אמש ביציאה מההתנחלות יצהר, ככל הנראה על ידי נערי גבעות. בריאיון לרן בנימיני אמר אלחייני כי " "צריך לעצור את הצעירים האלה, להכניס אותם לכלא, אין להם אין להם חלק בהתיישבות ובחברה הישראלית". אלחייני קרא: "נמאס לנו בהתיישבות מהאנשים האלה. צריך להעיף אותם". 

ממשטרת ישראל נמסר כי "מדובר באירוע טרור חמור מאוד ובעליית מדרגה קיצונית בכל הקשור לאלימות המופנת כלפי הלוחמים שפועלים לאכיפת החוק ולשמירה על ביטחון התושבים באזור יצהר". לפי גורם במערכת הביטחון, "מדובר באירוע חמור מאוד. נערים עבריינים מיצהר הגיעו כשהם רעולי פנים, ויידו בקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון. זהו ניסיון רצח ולא נוכל לעבור עליו לסדר היום".

הפופולריים