בנט מאיים על חמאס: "אנחנו מתקרבים לפעולה קטלנית"

בנט מאיים על חמאס: "אנו קרובים לפעולה קטלנית"
על רקע הביקורת נגד המדיניות מול עזה הבהיר שר הביטחון: "הפעולה תהיה שונה, לא נודיע מתי, אף אחד לא יהיה חסין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון נפתלי בנט בהערכת מצב באוגדת עזה 09.02.20
צילום: צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון נפתלי בנט איים היום (ראשון) בתום הערכת מצב באוגדת עזה על ראשי ארגון הטרור חמאס, והבהיר כי "ההתנהלות המופקרת שלהם מקרבת אותנו לפעולה קטלנית מולם. לא נודיע מתי, אף אחד לא יהיה חסין". הדברים מגיעים על רקע דברי ביקורת שהושמעו בימים האחרונים נגד בנט והתנהלותו מול איומי הבלונים והרקטות. 

"מדינת ישראל אינה חפצה במלחמה מול חמאס בעזה, אבל יש לנו מחויבות לביטחון תושבי הדרום", אמר בנט. "הפעולה תהיה שונה מאוד מקודמותיה, אף אחד לא יהיה חסין. בפני חמאס עומדת הברירה: לבחור בחיים ובשגשוג כלכלי, או לבחור בטרור ולשלם מחיר כבד מנשוא. מעשיהם יקרבון ומעשיהם ירחיקון".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס מוקדם יותר היום למתיחות בדרום: בישיבת הממשלה השבועית הוא אמר כי "אני מבהיר: לא נקבל שום תוקפנות מעזה. רק לפני כמה שבועות חיסלנו את המפקד הבכיר של הג׳יהאד האיסלאמי בעזה. לא אפרט את כל הפעולות שלנו - אבל אנחנו ערוכים ומוכנים לפעולת מחץ נגד ארגוני הטרור בעזה".


בסוף השבוע מתח חבר הקבינט יואב גלנט ביקורת נגד בנט על טיפולו במתיחות בדרום: "מתברר כי מי שפיזר דברי רהב חסרי ערך בעבר, ובבסיסם חוסר הבנה וחוסר נסיון, לוקה בהבנת המצב ומתן מענה הולם לו. הקבינט מאפשר לשר הביטחון לפעול אחרת. צריך וניתן לשנות את המצב, אני יודע זאת".

פצצת מרגמה נורתה אתמול מרצועת עזה לשטח פתוח בעוטף עזה. לא נשמעו התרעות צבע אדום ביישובים. בתגובה תקפו טנקים של צה"ל שתי עמדות צבאיות של חמאס בצפון הרצועה. זוהי הרקטה הראשונה ששוגרה בסוף השבוע האחרון, שעבר בשקט יחסי בדרום על אף הפרחת בלוני נפץ רבים. 

הפופולריים