נציגי חמאס במסגדים בעזה מגבשים את רשימת מקבלי הכסף הקטרי

אנשי חמאס בעזה אחראים לרשימת מקבלי הכסף הקטרי
סל השמות עובר לבכיר בארגון שמעביר את הרשימה לשליח הקטרי. מקורות פלסטיניים: "אנשים מחוץ למעגל התומכים של חמאס מודרים מהרשימות". משעות הבוקר, חמישה בלונים ממולכדים התפוצצו באזור עוטף עזה. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, במסר לרה"מ: "אתם בירושלים, תתעוררו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפרות סדר ברצועת עזה, ארכיון
צילום: צילום: חסן ג'די, פלאש 90

נציגי חמאס במסגדים בעזה מגבשים את רשימת מקבלי הכסף הקטרי. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. בכל מסגד יש אמיר שקובע מי יתווסף לרשימת המשפחות הנזקקות שזכאיות לסיוע, וסל השמות עובר לבכיר בחמאס שמעביר את הרשימה לשליח הקטרי. מקורות פלסטיניים אמרו לכאן חדשות: "אנשים מחוץ למעגל התומכים של חמאס מודרים מהרשימות". 


בד בבד, תושבים בעוטף עזה הוזהרו שלא להסתובב מחוץ לבתיהם שלא לצורך בשעות החשיכה בשל בלוני נפץ שהתפוצצו באזור. מוקדם יותר הודיע קצין הביטחון של המועצה האזורית חוף אשקלון כי בלוני נפץ רבים חלפו מעל אחד היישובים במועצה. בתוך כך, מקורות פלסטיניים מדווחים כי "יחידות ההטרדה הלילית" שבו לפעול ליד גדר המערכת עם ישראל ממזרח למחנה הפליטים אל-בורייג' שבמרכז הרצועה.


משעות הבוקר, חמישה בלונים ממולכדים התפוצצו באזור עוטף עזה. עקב כך פנה ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, במסר לראש הממשלה בנימין נתניהו: "אתם בירושלים, תתעוררו". 

אמש דווח בחדשות הערב כי בצה"ל לא יודעים עדיין כיצד להתמודד עם תופעת שיגור בלוני הנפץ. במערכת הביטחון יודעים שבלון נפץ חמור יותר מבלון תבערה, שכן הפוטנציאל שלו קטלני יותר, וזאת הסיבה שצה"ל הגיב בליל חמישי בתקיפה ברצועת עזה בתגובה לשיגור בלוני נפץ. אולם, הצבא לא תוקף על כל צרור בלונים שמשוגר לעבר ישראל, בשונה משיגור רקטה.

הפופולריים