מפקד חיל האוויר: התקיפה האמריקנית בעיראק – פוטנציאל לתפנית

"התקיפה האמריקנית בעיראק – פוטנציאל לתפנית"
האלוף עמיקם נורקין: "אנחנו נמצאים בתקופה של השתנות" • על המצב הנפיץ באזורנו אמר: "המזרח התיכון שאני התגייסתי אליו שונה לגמרי, המדינות הן לא אותן מדינות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפת דגלי ישראל וארה"ב בעיראק
צילום: רויטרס

"אנחנו נמצאים בתקופה של השתנות": כך אמר היום (שלישי) אלוף עמירם נורקין בוועידת התחזיות של חיל האוויר. על התקיפה האחרונה של ארצות הברית בעיראק הוסיף: "התקיפה האמריקנית – פוטנציאל לתפנית".

עוד אמר מפקד חיל האוויר כי העליונות האווירית של ישראל נובעת מחיבור יוצא דופן בין קהיליית המודיעין לכוח האווירי של המדינה. "בזכות חיבור זה אנו מצליחים לנהל את המערכה שבין המערכות". נורקין הוסיף בוועידת התחזיות של חיל האוויר כי אנחנו פוגעים באמצעי לחימה מפרי איזון, הנמצאים בארגזים בתחומם של שדות תעופה. עוד אמר כי אנו מצליחים לפגוע במנהרות, וכי רק לפני שנה וחצי עשינו סיכול ממוקד של מטרה בעומק של 25 מטרים מתחת לאדמה. נורקין הדגיש שצה"ל התאים את המערך האווירי שלנו לשינויים במזרח התיכון. 

על המצב במזרח התיכון הוסיף: "המזרח התיכון שאני התגייסתי אליו שונה לגמרי, המדינות הן לא אותן מדינות. לוב לא תחזור להיות לוב. תימן לא תחזור להיות תימן. עיראק, סוריה - הדבר הזה מאוד משפיע על היום־יום שלנו ועל הדרך שאנחנו מתכננים קדימה".

נורקין הדגיש כי כדי לשמור על עליונות אווירית יש להמשיך את שיתופי הפעולה האזוריים: "צריכים לשמור שהעליונות האווירית תישאר. הנושא הראשי הוא שיתוף פעולה עם חילות אוויר נוספים. קפריסין, יוון, הקשר עם איטליה וגרמניה. וגם – תרגיל ראשון עם הבריטים. אך בראש ובראשונה הקשר שלנו עם חיל האוויר האמריקני. הקשר שלנו איתם הוא נכס שמחזק את שיתוף הפעולה".


הפופולריים