דובר צה"ל: הפסקת האש נכנסה לתוקף - השגנו את כל היעדים

דו"צ: הפסקת האש נכנסה לתוקף - השגנו את היעדים
על פי הדי זילברמן הפעולה "חגורה שחורה" נוהלה בשני היבטים: הבידול בין חמאס לג'יהאד, ועוצמת האש שהופעלה. "הלכנו על תקיפות איכותיות בהדגשה של אי פגיעה בבלתי מעורבים", הוסיף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוח צה"ל בגבול רצועת עזה, נובמבר 2019
צילום: צילום: אי-פי

דובר צה"ל הדי זילברמן אישר הבוקר (חמישי) בשיחה עם הכתבים הצבאיים כי הפסקת אש נכנסה לתוקף. לדבריו של זילברמן, הפעולה "חגורה שחורה" השיגה את כל היעדים ביומיים. המהלך הצבאי נוהל בשני היבטים: 1. הבידול בין חמאס לג'יהאד האסלאמי. 2. עוצמת האש שצה"ל הפעיל על הגי'האד.

עוד הוסיף זילברמן כי "בצה"ל הלכו על תקיפות איכותיות ולא כמותיות עם הדגשה של אי פגיעה בבלתי מעורבים. צה"ל יגיב בעוצמה בכל מצב שהעורף יאויים, והוא ערוך לעוד ירי". זילברמן חשף כי בצה"ל ניצלו חלון הזדמנויות בהיבט של "ההתרעות האיראניות". 

לדברי זילברמן, בצה"ל יודעים על ארסנל רקטי ארוך טווח שיש לג'יהאד. אנחנו לא יודעים למה הם לא מימשו את היכולות שלהם. על התקיפות אמר כי "כ-25 פעילי ג'יהאד חוסלו. בעזרת תאי תקיפה באוגדת עזה - שילבנו בתאים אנשי אגף המודיעין שיושבים באוגדת והצלחנו להבשיל כמה תהליכים של ייצור מטרות בזמן אמת".


שר הביטחון נפתלי בנט התייחס לפעולה "חגורה שחורה": "בשלב זה, זה עוד לא נגמר. רק המעשים בשטח יקבעו. כללי המשחק החדשים ברורים - נפעל בחופש פעולה מלא, ללא שום מגבלות".

מוקדם יותר הבוקר, אמר גורם מדיני כי "ישראל השיגה את כל יעדיה". והוסיף כי "המעשים בשטח הם שיקבעו. ישראל לא נתנה דבר. מי שיפגע בנו - אנחנו נפגע בו. אין שינוי במדיניות. הג'יהאד האיסלמי נפגע משמעותית".

דובר הג'יהאד האיסלאמי מוסעב אלבריים אמר "הושג הסכם להפסקת האש בחסות מצרים החל מהשעה חמש וחצי לאחר שישראל נכנעה לתנאינו: הפסקת ההתנקשויות, שמירה על המפגינים בתהלוכות השיבה, והתחלת ביצוע צעדים להסרת המצור". 

לפני יומיים, ישראל חיסלה את בהא'א אבו אל-עטע, בכיר הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. בד בבד, התקבלו דיווחים בדמשק, על תקיפה של ביתו של אכרם עג'ורי, יד ימינו של מנהיג הג'יהאד זיאד נחאלה. לאחר מכן הג'יהאד החל בירי על יישובי הדרום ונשמעו אזעקות גם בגוש דן. במהלך היומיים האלה, נורו 450 רקטות לעבר ישראל. על פי צה"ל כ-60% נורו לשטח פתוח ו-90% יורטו על ידי כיפת ברזל. על פי דיווחים בעזה נהרגו 34 בני אדם ברצועה.

הפופולריים