מנהיג הג'יהאד האסלאמי: נסכים להפסקת אש בתנאים מסוימים

מנהיג הג'יהאד: נסכים להפסקת אש בתנאים מסוימים
זיאד א-נח'אלה אמר בריאיון לאל-מיאדין כי "אם ישראל תתחייב לתנאים – תיכנס הפסקת האש לתוקף בתוך שעה". לדבריו, התנאים להפסקת האש הם סיום ההתנקשויות בעזה וביו"ש, הפסקת הירי לעבר מפגינים בצעדות השיבה ויישום הבנות הרגיעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהיג הג'יהאד האסלאמי, זיאד נח'אלה
צילום: מתוך ערוץ אל-מיאדין

אש בדרום - היום השני: מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד א-נח'אלה התראיין הערב (רביעי) לערוץ אל-מיאדין הלבנוני המקורב לחיזבאללה והתייחס לסבב הלחימה ולחיסול של בכיר הארגון בהאא אבו אל-עטא. לדבריו, "אם ישראל תתחייב לתנאים – תיכנס הפסקת האש לתוקף בתוך שעה". 


"ההחלטה להגיב הגיעה דקות לאחר החיסול, ופגענו במרכז", אמר א-נח'אלה. "השתמשנו בכל הכלים שיש לנו, ולקחנו את כל האפשרויות, כולל פלישה קרקעית לעזה". לדבריו, הזרוע הצבאית של הארגון נושאת במאמץ הגדול של המערכה, והעביר ביקורת מרומזת על חמאס כשאמר כי האחריות של כולם להיות בזירה כשיש תוקפנות נגד עזה.

על המשך הסבב אמר מנהיג הג'יהאד כי כל האפשרויות באות בחשבון. הוא הוסיף כי התגובה של הארגון בעזה היא גם על ניסיון החיסול של ראש הזרוע הצבאית, אכרם אל-עג'ורי, אתמול בדמשק.

על האיומים לחסלו אמר: "אללה קובע מתי נמות ומתי נחיה. אם יחסלו אותנו - זה אות כבוד"

על המגעים להפסקת אש אמר א-נח'אלה כי הארגון נתן הסכמה להפסקת אש עם ישראל בתנאים מסוימים: הפסקת ההתנקשויות בעזה וביו"ש, הפסקת הירי לעבר המפגינים בצעדות השיבה ויישום הבנות הרגיעה. לדבריו, אם ישראל תסכים לתנאים אלה - ייתכן שתהיה הפסקת אש בתוך שעה, שעות או ימים. עוד טען  שישראל ביקשה לחזור להבנות צוק איתן אך הוא סירב.

"ישראל יכולה להגיד שהיא תפלוש לעזה", אמר א-נח'אלה, והוסיף כי אלו התנאים להפסקת אש. "העמדה שלנו על צעדות השיבה היא עמדה של הארגון, וישראל לא עומדת בזה. לכן הג'יהאד הגיב. נגיב כך בעתיד אם זה יקרה שוב".

על האיומים לחסלו אמר: "אללה קובע מתי נמות ומתי נחיה. לאיומים אין ערך. נתניהו חושב שהוא יאיים על החיים שלנו. אנחנו נילחם בישראל עד טיפת הדם האחרונה. אם יחסלו אותנו - זה אות כבוד".

בכירים בחמאס אמרו הבוקר לא-נח'אלה כי הפלגים בעזה רשמו ניצחון, ויש למנוע חורבן ברצועה. מקורות פלסטיניים אמרו כי המסר הועבר בפגישה שנערכה בביירות. לדבריהם, מנהיג הג'יהאד אמר כי עליו להתייעץ עם הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי בעזה, לפני שתתקבל החלטה על המשך הלחימה או על הפסקת אש.

הפופולריים