בין עזה לדמשק: תקיפות נגד בכירי הג'יהאד האיסלאמי ברצועה ובסוריה

בין עזה לדמשק: תקיפות נגד בכירי ג'יהאד אסלאמי
כוננות גבוהה לירי מאסיבי מעזה: לא יתקיימו לימודים בדרום וכן במבנים קלים בגוש דן. מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה: "נתניהו חצה את כל הקווים האדומים, נגיב בכוח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בהאא אבו אלעטא
צילום: בהאא אבו אלעטא

בין עזה לדמשק: ישראל חיסלה הלילה (שלישי) את בכיר הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה בהאא אבו אל-עטא. בד בבד, הותקף בדמשק ביתו של אכרם עג'ורי, יד ימינו של מנהיג הג'יהאד זיאד נחאלה. מוקדם יותר צה"ל ושב"כ הודיעו כי הותקף המבנה בו שהה אל-עטא. בעקבות כך, בדרום בוטלו הלימודים.

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר: "הלילה סוכל המפקד הבכיר של הג'יהאד האיסלמי בעזה בהאא אבואל-עטא, שהיה אחראי לפיגועים רבים ולירי רקטות נגד מדינת ישראל בחודשים האחרונים והתכוון להוציא פיגועים מיידיים".

תחנת הרדיו של הג'יהאד האסלאמי הודיעה כי אל-עטא נהרג. מקורות פלסטיניים דיווחו כי במתקפה גם נפצעו שלושה בני אדם. מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה מסר לאתר "דאר אלחיאת": "נתניהו חצה את כל הקווים האדומים ונגיב בכוח".

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, סראיא אל-קודס, הודיעה בכרוז רשמי על מותו של אבו אל-עטאא. בכרוז מטעם הארגון נכתב כי הם מבטיחים "לצעוד בדרכם של המכובדים ולשחרר את כל פלסטין. תגובתנו תרעיד את היישות הציונית".

הפופולריים