אחרי חשיפת כאן חדשות: צה"ל יקים צוות חקירה בנושא גיוס מודיעים על ידי מצ"ח

צה"ל יקים צוות חקירה בנושא גיוס מודיעים למצ"ח

בכאן חדשות נחשף כי כתב אישום הוגש נגד רכזי מודיעין שלא דיווחו לרשויות הצבא שלוחם שהיו בקשר מקצועי איתו נמצא במצוקה נפשית. הלוחם התאבד כעבור כמה ימים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילים בשטח
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

צה״ל יקים צוות חקירה שיבחן גיוס מודיעים על ידי מצ״ח – זאת לאחר חשיפת כאן חדשות שעסקה בנושא. החשיפה עוסקת במקרה שבו הוגש כתב אישום נגד שני רכזי מודיעין שהיו בקשר מקצועי עם לוחם. על פי כתב האישום השניים לא דיווחו כי הלוחם נמצא במצוקה נפשית. לאחר זמן קצר הלוחם שם קץ לחייו.


האירוע התרחש לפני כחצי שנה. שני רכזי המודיעין, שתפקידם היה לגייס מקורות ביחידות השונות כי לגלות מי עובר עבירות של ביטחון שדה, השתחררו לאחרונה משירות צבאי. הם אינם חשודים באחריות למותו של הלוחם שהתאבד, אלא באי דיווח מתוקף תפקידם. עד היום מעולם לא הוגש כתב אישום דומה בפרקליטות הצבאית והוא יוגש בימים הקרובים בכפוף לשימוע שיתקיים להם.

כעת, כאמור, הוחלט להקים בצה"ל צוות שיבחן את נושא גיוס המודיעים למצ"ח. מצה"ל נמסר: "עם הצוות נמנים גורמים שמילאו בעבר תפקידים בכירים. הצוות יבחן בראייה מערכתית רחבה את תהליכי האיתור והגיוס של מקורות על-ידי מצ"ח, ואת הפעלת המקורות, לרבות בהקשרי מנגנוני פיקוח, בקרה ומעקב. הצוות יציג את מסקנותיו, ממצאיו והמלצותיו לראש אגף כוח האדם ולפרקליט הצבאי הראשי עד סוף השנה".

הפופולריים