"השפלה לאומית": נתניהו פונה במהלך נאום בגלל האזעקות

"השפלה לאומית": נתניהו פונה בגלל האזעקות

במערכת הפוליטית יצאו נגד נתניהו - מימין ומשמאל - בעקבות התמונות שלו יורד מהבמה באירוע באשדוד. במקביל התקיים אירוע של כחול לבן באשקלון, שם אמר אשכנזי: "אנחנו לא מפחדים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו יורד מהבמה בעת צבע אדום באשדוד 10.09.19
צילום: -

בעקבות הירי מעזה לעבר הדרום הערב (שלישי) והאזעקות שנשמעו באשקלון ובאשדוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו נאלץ להפסיק נאום פוליטי שנשא באירוע של הליכוד באשדוד, ולהתפנות למרחב המוגן. נתניהו קרא לנוכחים באירוע להתפנות גם כן. כמה דקות לאחר שנשמעו האזעקות שב נתניהו לנאום. "אם חמאס יורה עלינו בשידור חי - הוא לא רוצה שאנחנו נהיה פה", אמר נתניהו בתגובה לאירועים.


התגובות במערכת הפוליטית לתמונות של נתניהו יורד מהבמה לא איחרו לבוא - מימין ומשמאל. "זוהי השפלה לאומית", צייץ נפתלי בנט בטוויטר. "חמאס הפסיק לפחד מישראל. ביטחון ישראל יוחזר על ידי ראשי חמאס מחוסלים ולא מסיבות עיתונאים".

מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד צייץ בטוויטר: "מה שביבי לא עשה 13 שנים הוא כבר לא יעשה. לא ריבונות, לא שקט לתושבי אשדוד, אשקלון וישובי עוטף עזה. צבע אדום הערב באשדוד כשנתניהו על הבמה הוא דגל אדום לאזרחי ישראל. נתניהו סיים ויכול לרדת מהבמה". יו"ר העבודה-גשר צייץ: "נתניהו שוב נעלם תוך כדי הפקרת תושבי הדרום. מנהיגות אמיתית מצריכה התמודדות עם שורש הבעיה, ולא לחסות תחת צילה המגן של מערכת כיפת ברזל".


במקביל לאירוע של הליכוד באשדוד, בעיר התקיים הערב גם אירוע בהשתתפות יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ואירוע של כחול לבן באשקלון בהשתתפות גבי אשכנזי. ח"כ אשכנזי צייץ בטוויטר לאחר האזעקות: "אנחנו לא בורחים. אנחנו מחויבים ואנחנו פה, ממשיכים בכנס באשקלון כרגיל. אנחנו לא מפחדים - לא מחמאס ולא מחיזבאללה".


ליברמן צייץ: "בסיום מפגש עם פעילים באשדוד נשמעה אזעקת צבע אדום וכמו כולם נאלצתי לעזוב. אני עדיין באשדוד ואני מחזק את ידי התושבים על יכולת העמידה שהם מפגינים מול איומי הטרור. האירוע היום מוכיח שמדיניות הכניעה לטרור של נתניהו פשטה את הרגל".

הבעלים של אולמי בלה וידה בהם התקיים הכנס סיפר לכאן חדשות: ״לא עברה דקה מהרגע שביבי התחיל לנאום ושמענו צבע אדום. זה היה מתוכנן על ידי חמאס בטוח. ראו בטח בפייסבוק וירו. הכניסו את ראש הממשלה למרחב המוגן, אנשים קצת נבהלו אבל מאוד מהר חזרנו לשגרה והאירוע המשיך כרגיל״.

תושב אשדוד שנכח בכנס: ״שמענו אזעקת צבע אדום הסתכלתי על ביבי וראיתי את הפחד בעיניים שלו. בושה שהוא ירד מהבמה וברח״. תושב נוסף ענה לו: ״למה בושה? מה בושה? ביבי התנהג כמו שצריך. יש לנו עיר נהדרת שמתפתחת גם בזכות ראש הממשלה".

הפופולריים