דיווח: 5 הרוגים, בהם פעילי חיזבאללה ולוחם איראני, נהרגו בתקיפה בסוריה

סיכול הפיגוע מסוריה - דיווח: 5 הרוגים בתקיפה
ב-5 שנהרגו בתקיפה הישראלית שנועדה לסכל פיגוע - שני פעילים של חיזבאללה ולוחם איראני. זהות השניים האחרים לא ידועה. בכיר במשמרות המהפכה הכחיש שמטרות איראניות נפגעו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סיכול פיגוע של כוח קודס בסוריה 24.08.19
צילום:

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם מסר היום (ראשון) כי שני פעילי חיזבאללה ולוחם איראני נהרגו בתקיפה הישראלית באזור דמשק אתמול. עוד דיווח המרכז על שני הרוגים שזהותם לא ידועה. כמו כן, בכיר במשמרות המהפכה הכחיש שמטרות איראניות נפגעו בתקיפה. 

בד בבד, אישר צבא לבנון שב-02:30 בלילה נכנסו שני מטוסים ללא טייס של ישראל למרחב האווירי של המדינה, באזור רובע דאחיה שבביירות. אחד מכלי הטיס נפל והשני התפוצץ באוויר וגרם נזק רב. הם הוסיפו שכוחות הצבא הלבנוני הגיעו למקום ופתחו בחקירה. לפי הדיווחים, ישנם שלושה פצועים קל באירוע. 


גורמים לבנוניים מסרו לאתר אל-עהד המקורב לחזבאללה כי "מה שקרה הלילה בביירות זו תוקפנות ישראלית בוטה, והפרה מסוכנת של הריבונות הלבנונית ושל איזור בו נמצאת אוכלוסיה אזרחית".

הממונה על ההסברה בחיזבאללה, מוחמד עפיף, התייחס הבוקר לתקרית בביירות ואמר לסוכנות הידיעות בלבנון שאחד מכלי הטיס היה ממולכד. דבריו, הפיצוץ גרם לנזקים כבדים במבנה שבו נמצא מרכז התקשורת של הארגון. הוא הוסיף שארגונו לא אחראי להפלת כלי הטיס. 

הדיווחים על הפיצוץ הגיעו כארבע שעות לאחר תקיפת צה"ל במבנה של כוח קודס האיראני בכפר עקרבה שבאזור דמשק, שתכנן לפגוע במטרות בצפון הארץ באמצעות רחפנים תוקפים. מרכז המעקב הסורי דיווח שלפי המידע שיש בידיו, ישנו אזרח אחד הרוג, לא ברור אם כתוצאה מהתקיפה או כתוצאה מהטילים שירו מערכות הנ"מ הסוריות נגד מטוסי חיל האוויר שסיכלו את הפיגוע.

הפופולריים