רינה שנרב נטמנה בבית העלמין בלוד: "הקרבנו קורבן גדול"

רינה שנרב נטמנה: "זכינו לקבל מהטוב שבך"
אביה שנפצע קשה שוחח עם רה"מ: "רינה הרוגת מלכות ישראל". האח דביר בן ה־19, שנפצע קשה בפיגוע, יצא מהניתוח ולא נשקפת סכנה לחייו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רינה שנרב, עין דני, עין בובין
צילום: -

אלפים ליוו את רינה שנרב בת ה-17, שנרצחה היום (שישי) בפיגוע במעיין סמוך ליישוב דולב שבבנימין, בדרכה האחרונה. ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו שוחח מוקדם יותר עם האב, הרב איתן שנרב, שנפצע קשה בפיגוע. הרב אמר לנתניהו כי המסר שלו זה לחזק את תורת ישראל וארץ ישראל. "אנחנו אלפיים שנה פה. נצא יותר חזקים מזה". על בתו רינה שנרצחה בפיגוע אמר האב כי היא "הרוגת מלכות ישראל". נתניהו איחל לרב כוחות נפש, תנחומים עמוקים ואיחול החלמה מהירה לפצועים. נתניהו הוסיף כי זרועות הביטחון בעיצומו של מרדף אחר המחבלים ושהם ישיגו אותם.


תמר לבנוני, אחותה של רינה, ספדה: "זכינו להיות לצדך במשך כמעט 17 שנה, לקבל מהטוב שבך, מהרגישות שבך, לראות איך את שואפת להתקדם. לא להסתפק בתשובות קטנות אלא לשאוף לתשובות גדולות. החלל שנפער הוא חלל כללי בלב האומה, צריך למלא אותו".

אלי וייסברד, דודה של רינה ספד גם כן: "בקבלת שבת נגיד לכה דודי לקראת כלה, אנחנו מקבלים עכשיו כלה חסודה ומקסימה שעוזבת אותנו ומשאירה לנו דרך, הרבה מעשים טובים שהיא התחילה ונצטרך להמשיך. קורבן גדול הקרבנו היום - רק שנהיה ראויים".


רינה שנרב מתה מפצעיה לאחר שפונתה מזירת הפיגוע במצב אנוש. היא סבלה מפגיעה רב מערכתית וטופלה במקום, אך כוחות ההצלה נאלצו לקבוע את מותה. בפיגוע נפצע גם אחיה דביר שנרב שפונה לבית החולים הדסה עין כרם.

מבית החולים נמסר כי הניתוח של האח בן ה־19 עבר בהצלחה וכי מצבו של דביר קשה אך יציב. לא נשקפת סכנה לחייו. הוא יישאר להמשך טיפול ומעקב ביחידה לטיפול נמרץ. מצבו של אבי המשפחה מוגדר קל.


הנשיא ראובן ריבלין הביע זעזוע מן המתקפה השפלה על אנשי חסד ואמת ואמר: "לא נשקוט עד שנמצה את הדין עם כל המחבלים ומסייעיהם. יש לפעול מול הטרור בזרוע חזקה ובלי פשרות".

כוחות הביטחון מנהלים מצוד באזור רמאללה. תושבי היישוב הונחו להישאר בבתיהם. דובר צה"ל מסר כי מדובר בפיגוע חמור. לדבריו, הפיגוע נגרם מהתפוצצות מטען מאולתר, ונבדק אם המטען הושלך או היה במקום. מצה"ל נמסר כי תוגברו כוחות באוגדת איו"ש ומבוצעות חסימות. כמו כן מבוצעות פעולות מודיעיניות על ידי אגף המודיעין והשב"כ. במערכת הביטחון מעריכים כי המחבלים הטמינו את המטען, ולא השליכו אותו מרכב נוסע.


הפופולריים