נתניהו על הודעת הוועדה לאנרגיה אטומית: לא נאפשר לאיראן נשק גרעיני

רה"מ על דברי סבא"א: לא נאפשר לאיראן פצצת אטום
ראש הממשלה התייחס גם לדברי שר החוץ האיראני שטען כי נתניהו מאיים להשמיד אותם, ואמר כי: "הוא שוב משקר. איראן היא זו שמאיימת בהשמדת ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הכור בבושהר, איראן
צילום: צילום: אי.פי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (שני) להודעת הבכיר בסבא"א שטען כי איראן קרובה יותר מאי פעם לפצצה אטומית, ואמר כי "לא נאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני שיסכן אותנו ואת העולם כולו". בנוסף, התייחס נתניהו לדברי שר החוץ האיראני, מוחמד זריף, מוקדם יותר היום שטען כי נתניהו מאיים בהשמדת איראן, וקרא לו "שקרן".

זריף אמר בפתח פגישתו עם עמיתו הגרמני הייקו מאס כי "נתניהו הוא זה שמאיים להשמיד את איראן ולא ייתכן כי הוא יאיים על עמנו מבלי שנגיב על כך". נתניהו השיב ואמר כי "זריף שוב משקר. איראן היא זו שמאיימת בגלוי בהשמדה. ראשי המשטר מאיימים יום יום בהשמדת ישראל. איראן מנסה להתבסס צבאית בסוריה, והיום פורסם שהיא מאיצה את תוכנית הגרעין שלה".

בפתח הפגישה עם מאס תקף זריף את "עסקת המאה" וכינה את תוכנית השלום של ארצות הברית לאזור "פשע אמריקני נגד המזרח התיכון". זריף הוסיף: "ישראל וארצות הברית הן הסיבות השורשיות לבעיות במזרח התיכון בניגוד לכל התקנות הבין לאומיות".

"הכיבוש מוכר על ידי ארצות הברית ואנטי הומניות מורגשת כלפי הפלסטינים". עוד אמר שר החוץ זריף כי ארצות הברית שמפעילה מלחמה כלכלית נגד טהרן "לא יכולה לצפות להישאר בטוחה".

במקביל, יושב ראש הוועדה לאנרגיה אטומית, יוקיה אמאנו. אמר היום כי הרפובליקה האסלאמית ממשיכה את ההכנות לקריסה סופית של הסכם הגרעין בינה לבין המעצמות ולמעשה עושה צעדים לעבר הפיכתה למדינה גרעינית. דבריו של אמאנו מגיעים שבוע בלבד לאחר שסגן יו"ר סבא"א לשעבר אולי היינונו אמר בביקור בישראל כי איראן קרובה כעת "יותר מאי פעם לייצור של פצצה גרעינית".

היינונו הוסיף: "איראן נמצאת במרחק של בין 6-12 חודשים מהגעה ליכולות גרעיניות מלאות. הדבר תלוי בעיקר באם איראן תחליט להגביר את קצב הייצור שלה ועד כמה. היא לא מהססת לפזר איומים רבים על עזיבת ההסכם או שאם הסנקציות יימשכו היא תגביר את קצב הייצור שלה".

הפופולריים