בפעם השלישית: הרשות הפלסטינית דחתה העברת כספים מישראל

הרשות הפלסטינית דחתה שוב העברת כספים מישראל

פרסום ראשון: בישראל חוששים מהמצב הכלכלי ברשות הפלסטינית על רקע הסירוב לקבל את כספי המיסים. בשל המצוקה הפיננסית, הרשות הפסיקה לשלם חשמל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן
צילום: -

פרסום ראשון: ישראל שוב העבירה באופן חד צדדי מאות מיליוני שקלים לחשבונות הבנק של הרשות הפלסטינית - ונדחתה. מדובר בכספי המסים הפלסטינים מהם ישראל קיזזה 40 מיליון שקלים בעקבות החוק שעבר בכנסת ובשל העברת תשלומים למשפחות מחבלים פלסטינים. מאז, מסרבים הפלסטינים לקבל את יתרת כספי המסים שלהם - המוערכים ב־660 מיליון שקלים.


בישראל חוששים מהמצב הכלכלי ברשות הפלסטינית על רקע הסירוב לקבל את כספי המיסים. בשל המצוקה הפיננסית, הרשות הפסיקה לשלם חשמל. כך פורסם היום בכאן רשת ב. 

בשלושת החודשים האחרונים תפח בשל כך החוב של הרשות הפלסטינית לחברת החשמל בעוד 300 מיליון שקלים, והוא עומד כעת על כשני מיליארד שקלים. הרשות הורתה לרשויות המוניציפליות בשטחה שלא לשלם את חשבונות החשמל לישראל ולשמור את הכסף אצלן, וזאת כפיצוי על הסיוע התקציבי שהיו אמורות לקבל מהשלטון המרכזי ברמאללה – והוקפא בחודשים האחרונים.

הסיוע הוקפא לאחר שהרשות הפלסטינית נקלעה לבור תקציבי בשל סירובה לקבל מישראל את כספי המסים שקוזזו מהם המשכורות למשפחות אסירים ושהידים.

הפופולריים