הנייה למלאדנוב: פעל להעברת הכסף הקטרי לעזה לאלתר

הנייה למלאדנוב: פעל להעברת הכסף הקטרי לעזה
מנהיג חמאס פנה לשליח האו"ם למזרח התיכון וביקש לקדם מיזמים של האו"ם להעסקת מובטלים בעזה. הנייה הביע תקווה כי תישמע בשורה בעזה עוד היום כדי שהנהגת חמאס תוכל להרגיע את השטח. בנוסף, הבהיר כי בפלגים הפלסטינים זועמים על ישראל, שלטענתם מתמהמהת במיליוי מחויבותיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איסמעיל הנייה, ממנהיגי חמאס
צילום: צילום: פלאש 90

מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, ביקש שלשום (שני) משליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב, לפעול להכנסת הכסף הקטרי לעזה במהרה, ולקדם פרויקטים של האו"ם להעסקת צעירים מובטלים בעזה. מקורות פלסטינים מסרו לכאן חדשות כי בשיחת טלפון בין השניים, הנייה הביע תקווה כי הציבור בעזה ישמע בשורה עוד לפני יום שישי הקרוב, כדי שחמאס יוכל להרגיע את השטח. הנייה, השוהה בקהיר, הוסיף ואמר כי הארגונים בעזה זועמים על ההתמהמהות של ישראל במילוי מחויבויותיה, ועל כך שאינה מקיימת אותן.

אתמול הודיעו הארגונים בעזה כי הפיצוץ קרוב בשל המשך המצור על הרצועה והצעדים הכלכליים של ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, שבשבוע האחרון עצר וקיצץ משכורות לאלפי פלסטינים מעזה. אתר חדשות פלסטיני פרסם כי החמ"ל המשותף של הפלגים הצבאיים בעזה החליט להגיב על כל הסלמה ישראלית בהפגנות הגדר בשישי הקרוב, שתתבטא בעלייה במספר הפצועים או ההרוגים.

מקור בחמ"ל המשותף אמר לאתר "דוניא אל-ווטן" כי ההחלטה התקבלה על ידי כל הפלגים. גם רשת "אל-מיאדין" דיווחה מפי מקור בחמ"ל המשותף כי ביום שישי יגיבו בעזה על "פשעי האויב", כלשונם. על פי המקור, "דם יענה בדם, התגובה תהיה כגודל התוקפנות".

השליח הקטרי הכניס לעזה את הפעימה השלישית בסך 15 מיליון דולר לפני שבועיים וחצי, לטובת סיוע לנזקקים ופרויקטים הומניטריים. בניגוד לפעמיים הקודמות, הכסף לא הועבר כסיוע ישיר למימון משכורות לפקידי חמאס ברצועה.


אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי הרמטכ"ל אביב כוכבי, הנחה את צה"ל בשבועות האחרונים לעדכן את התכניות ההתקפיות שלו ביחס לחזית הדרומית, וכן להגביר את מוכנות הצבא לקראת הסלמה בחודשים הקרובים. בהערכת המודיעין השנתית שהציג צה"ל לקבינט, נטען כי פוטנציאל הנפיצות בעזה עולה וכי ישנה סבירות גוברת להסלמה. אמ"ן קביעה כי ייתכן שהארגונים ברצועה יבצעו פעולה התקפית כדי להגיע לימי קרב, ולזעזע את המערכת, וכי השקט היחסי בזירה הדרומית הוא זמני.

הפופולריים