פרסום ראשון: הרשות פנתה לישראל - עצרו את קיזוז משכורות המחבלים

הרשות לישראל: עצרו את קיזוז כספי המסים
בכירים פלסטינים אמרו לכאן חדשות כי טרם התקבלה תשובת ישראל בנושא, אך להערכתם היא תהיה שלילית: "לא נוכל להחזיק מעמד יותר מחודש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן
צילום: אי-פי

פרסום ראשון: הרשות הפלסטינית פנתה לישראל בבקשה לעצור את מהלך קיזוז כספי המסים, שצפוי להתחיל בשבוע הבא, ולהקפיא את יישום החקיקה בנושא. בכירים פלסטינים מסרו היום (שלישי) לכאן חדשות כי טרם התקבלה תשובת ישראל בנושא, אך להערכתם היא תהיה שלילית.


בהתאם לחוק שאישרה ממשלת ישראל, בשבוע הבא יהיה הקיצוץ ראשון מכספי המסים שישראל מעבירה לפלסטינים, כנגד המשכורות ששילמה הרשות אשתקד לאסירים ומשפחות מחבלים. ישראל החליטה לקצץ חצי מיליארד שקל בשנה, כשבכל חודש יקוצצו 45-40 מיליון שקל.

מקורות פלסטינים מסרו כי בעקבות הקיצוץ של ישראל, בכוונת ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן לקצץ בטווח המיידי משכורות לפקידים ברשות ביהודה ושומרון ובעזה, כולל אנשי מנגנוני הביטחון של הרשות. "לא נוכל להחזיק מעמד יותר מחודש. אם המצב הזה יימשך חודשים זה יוביל לקריסה ולהתמוטטות", אמרו. לכאן חדשות נודע כי הרשות הפלסטינית החלה גם בצמצום אימונים באש חיה של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, בעקבות עצירת הסיוע האמריקני למנגנונים.

לאחר אישור ההחלטה בישראל, הפלסטינים הודיעו בתגובה שיסרבו לקבל את מלוא כספי המסים: 700-600 מיליון שקל בחודש, שהם 60 אחוז מהתקציב. כעת הרשות מציעה למעשה לישראל לחזור בה, כדי שהם יוכלו לחזר בהם מהסירוב לקבל את מלוא הכסף. הפלסטינים גם סירבו לקבל את הסיוע האמריקני, בך 60 מיליון דולר, כי הוא חושף אותם לתביעות בבתי משפט אמריקניים.

הפופולריים