שר החינוך בנט לאחר ירי הרקטות: הלימודים מחר יתקיימו כסדרם

שר החינוך בנט: הלימודים מחר יתקיימו כסדרם
יו"ר הימין החדש אמר בכאן 11 כי חמאס נושא באחריות לירי וקרא לרדוף את ראשיו. דובר צה"ל תא"ל מנליס: "ארגון חמאס הוא הארגון העיקרי ברצועה. אנחנו נדע מי ביצע את הירי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר ירי הרקטות הערב (חמישי) לעבר גוש דן הודיע יו״ר הימין החדש, שר החינוך נפתלי בנט, כי לפי שעה הלימודים בבתי הספר יתקיימו כסדרם. בריאיון לחדשות הערב בכאן 11 אמר בנט: ״לא משנה מי עומד מאחורי הירי הערב, חמאס נושא באחריות".

"מי שמבליג על טילים על שדרות, יקבל טילים על תל אביב", אמר בנט. "הגיע הזמן להכריע את חמאס אחת ולתמיד. לא עוד ירי על דיונות ללא פגיעה באויב, אלא מרדף בלתי מתפשר וחיסול שיטתי של ראשי החמאס. אני קורא לראש הממשלה להטיל על צה״ל להציג לקבינט תכנית להכרעת החמאס״.


אלי כהן שר הכלכלה וחבר הקבינט הבטחוני מדיני קרא לחשש  את מדיניות הסיכולים הממוקדים: "ראש הנחש שנתן את ההוראה לירות את הרקטות הוא בן מות. ברגע שיצא מהמחילה צהל צריך להחזיר אותו אל מתחת לאדמה ולתמיד. זאת המדיניות שאתמוך בה בקבינט״.


יו"ר מפלגת כחול-לבן, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, אמר בתגובה כי: ״אירוע הירי למרכז בארץ הינו אירוע חמור והוא מצטרף לאירועים חמורים אחרים בדרום במהלך החודשים האחרונים. אנחנו מאמינים שנדרשת פעילות התקפית שתשחזר את ההרתעה שנשחקה. לצידה של דרישה לתקיפות אופרטיבית נשאר ממלכתיים, נגבה את צה״ל בפעילותו, נעקוב אחרי תוצרי ההערכות הביטחוניות ונמשיך לעקוב אחרי התפתחות האירועים״.


המועמד מספר 2 ברשימת העבודה לכנסת, אלוף פיקוד דרום לשעבר, טל רוסו אמר בכאן 11: "בהמשך לטפטופים או הירי – להילחם בחמאס כאילו אין מחר זה תמיד נכון. זה ימשיך ולהערכתי תהיה תגובה יותר אגרסיבית. הצבא עושה מה שצריך אבל צריך אופק מדיני יום אחד, זה לא זבנג וגמרנו. בלילה כזה זה שיח תותחים, זו הדינמיקה". הוא ציין כי חמאס בעזה נמצא בסיטואציה מורכבת. אין לו את כל הכוח, אין לו שליטה מלאה, היום היו הפגנות בעזה נגדו".

ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי, אמר בכאן 11 כי הוא אינו חושב שקיימת פאניקה, "אלה תיאורים מוגזמים". הוא ציין כי התושבים יודעים איך להתנהג. "הדבר התמוה בעיניי הוא שראש הממשלה ושר הביטחון והרמטכ"ל לא דיברו איתנו". חולדאי קרא לתושבים להמשיך בשגרת חייהם ולנהוג בעירנות. "פתחנו את המקלטים ואיישנו את החמ"ל, אנו נערכים למקרה שבו ההסלמה תימשך".

יו״ר מפלגת איחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ אמר בתגובה כי בתשובה למזוודות הכסף הקאטרי קיבלנו הערב טילים על תל אביב. "הם יורים ואנחנו משלמים. הגיע הזמן להפסיק להכיל את חמאס ולפעול למיטוט שלטון החמאס".

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר בחדשות הערב בכאן 11 כי שוגרו שתי רקטות מצפון רצועת עזה לעבר גוש דן. "מערכות האיתור הפעילו את האזעקה. במהלך האירוע לא בוצע יירוט של הרקטות ולא בוצעה נפילה בשטח בנוי. האירוע קרה בהפתעה וללא מידע מקדים", אמר מנליס.

דובר צה"ל הוסיף: "אני לא נכנס למה אנו הולכים לעשות וכיצד זה ייראה. ההנחיה לעורף היא לשמור על שגרה. אין הנחיות מיוחדות. ארגון חמאס הוא הארגון העיקרי ברצועה. אנחנו נדע מי ביצע את הירי. הדברים יתבהרו בשעות הקרובות". מנליס סירב לומר האם צה"ל צפוי לפרוס מערכות כיפת ברזל נוספות באזור המרכז לנוכח הירי או אם יתבצע תגבור כוחות בפיקוד הדרום.

בהכנת הכתבה השתתפו: גילי כהן, יואב קרקובסקי וזאב קם

הפופולריים