גוברת ההערכה בצה"ל: הירי שבוצע על ידי חמאס לגוש דן - מקורו בטעות

ההערכה בצה"ל: הירי לגוש דן - מקורו בטעות
לטענת מקור מצרי חמס התחייב להציג למודיעין המצרי הסברים על השיגור. הוא הוסיף שבפלגים בעזה לא מעוניינים כעת במלחמה. הפגנות הגדר ברצועה בוטלו היום. מקור פלסטיני: סבב הלחימה נגמר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בצה"ל גוברת היום (שישי) ההערכה כי הירי שבוצע על ידי חמאס לגוש דן, מקורו בטעות אנוש בדרג נמוך. בתוך כך, מקור מצרי אמר לערוץ הערבי "אל-חדת'", בחמאס התחייבו להציג למודיעין המצרי הסברים על השיגור. לדבריו, בפלגים בעזה לא מעוניינים לפתוח כעת במלחמה עם ישראל. מקור פלסטיני אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית סווא כי סבב הלחימה נגמר. לדבריו הסבב נעצר בעקבות מאמצים של המתווכים המצרים להכיל את ההסלמה.

דובר חמאס, חאזם קאסם, הגיב על האירועים האחרונים בעזה וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "למרות התוקפנות של ישראל נגד עזה - עמנו לא ייסוג ממאבקו לשבירת המצור. ההתנגדות תישאר בלב המאבק נגד ישראל, לצד העם הפלסטיני".


לפי דיווח ערבי, מקור מצרי אחר אמר שחמאס הוא שנושא באחריות לירי שתי הרקטות.לדבריו, חמאס הודיע לנו שמדובר בירי שבוצע על דעת המבצעים ולא בירי מכוון. בתוך כך, מקורות פלסטיניים מדווחים כי הוועד העליון של הפגנות הגדר הודיע על ביטול ההפגנות היום. בהודעה נמסר שמארגני ההפגנות עוקבים אחר האירועים בשטח ודבקים בהכנות לקראת "הפגנת המיליון" ביום השנה של צעדות הגדר.

במהלך הלילה תקף צה"ל כ-100 יעדים ברצועת עזה בתגובה לירי לגוש דן.  מדובר צה"ל נמסר כי בין השאר הותקפו אתר תת קרקעי המשמש לייצור רקטות, כמה מתחמים צבאיים ומתחם אימונים של חמאס. בנוסף הותקף מטה חמאס האחראי על הכוונת הטרור ביהודה ושומרון. 

בתוך כך שתי רקטות שוגרו מרצועת עזה אל המועצה האזורית שער הנגב והמועצה האזורית שדות נגב. כיפת ברזל יירטה אחת מהן. מוקדם יותר, הופעלה התרעת צבע אדום במועצה האזורית אשכול, עקב שיגור כושל. הבוקר שוגרו שתי רקטות לעבר שדרות והמועצה האזורית שער הנגב, שיורטו על ידי כיפת ברזל. רסיסי מיירט כיפת ברזל נחתו בבית ספר בשדרות - לא היו נפגעים. 

הפופולריים