הושגה הפסקת אש בתיווך מצרי; שרידי רקטה אותרו בחולון

הושגה הפסקת אש; שרידי רקטה אותרו בחולון
לטענת מקורות ברצועה, מצרים החלה במאמצים להשיג הפסקת אש לאחר שיגור הרקטות לגוש דן. דובר הג'יאהד האסלאמי: כל עוד יישמר השקט, הארגון מחויב להפסקת האש. הפרות הסדר האלימות על הגדר מתקיימות, למרות הודעה על ביטול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפת צה"ל בעזה
צילום: צילום: אי-פי

גורמים בעזה אמרו היום (שישי) לכאן חדשות כי הושגה הפסקת אש בין ישראל לחמאס, הודות למאמצי התיווך המצרי. לטענת הגורמים, המשלחת הביטחונית המצרית החלה במאמציה לאחר שיגור הרקטות לגוש דן, והם נמשכו במהלך הלילה והבוקר. לאחר סריקות נרחבות, אותרו היום שרידים של רקטה בשדה חלקאי סמוך לבית ספר בחולון, ורקטה נוספת התפוצצה באוויר.

למרות ההודעה של הוועד המארגן של ההפגנות השבועיות בגבול רצועת עזה, כי ההפגנות לא יתקיימו היום, פלסטינים הגיעו לאחד המוקדים והתפרעו. לפי מקורות פלסטיניים, צה"ל ירה לעברם גז מדמיע. דובר הג'יהאד האיסלאמי, דאוד שיהאב, אמר כי כל עוד ישראל תפסיק את "תוקפנותה כנגד עזה", כלשונו, הם מחויבים להבנות של הפסקת האש. שיאהב הוסיף שישראל תישא לבדה באחריות של ההסלמה המסוכנת.


בתוך כך, לראשונה מזה כשנה בוטלו היום הפגנות הגדר בגבול הרצועה. הוועד העליון של "צעדת השיבה" הודיע כי  ההפגנות שתוכננו להתקיים אחר הצהריים מבוטלות. המארגנים מסרו שהם עוקבים אחר האירועים בשטח ודבקים בהכנות לקראת "הפגנת המיליון" ביום השנה של צעדות הגדר. 

מוקדם יותר פורסם כי גוברת ההערכה בצה"ל שהירי שבוצע על ידי חמאס לגוש דן, מקורו בטעות אנוש בדרג נמוך. בתוך כך, מקור מצרי אמר לערוץ הערבי "אל-חדת'", בחמאס התחייבו להציג למודיעין המצרי הסברים על השיגור.


במהלך הלילה תקף צה"ל כ-100 יעדים ברצועת עזה בתגובה לירי לגוש דן.  מדובר צה"ל נמסר כי בין השאר הותקפו אתר תת קרקעי המשמש לייצור רקטות, כמה מתחמים צבאיים ומתחם אימונים של חמאס. בנוסף הותקף מטה חמאס האחראי על הכוונת הטרור ביהודה ושומרון. 

הפופולריים