30 בתים נפגעו מהרקטה במושב משמרת, תיעוד: רגע השיגור מעזה

30 בתים נפגעו מהרקטה במושב משמרת
גורם במס רכוש אמר לכאן חדשות שעשרות בתים נפגעו ברחוב שבו התרחשה הנפילה: "מדובר בעיקר בנזק לחלונות ופגיעות רסיסים". מצלמת אבטחה בעוטף עזה קלטה את רגע שיגור הרקטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד שיגור הרקטה לשרון
צילום: צילום: דדי פולד, נתיב העשרה

ממדי הנזק מפגיעת הרקטה בשרון הולכים ומתבררים: 30 בתים בסך הכול נפגעו מנפילת הרקטה הבוקר (שני) במושב משמרת, שבה נפצעו שמונה בני אדם, רובם באורח קל. גורם במס רכוש, שהגיע לזירת הנפילה כדי לאמוד את הנזק, אמר לכאן חדשות: "עשרות בתים ברחוב נפגעו מהנפילה של הרקטה. מדובר בעיקר בנזק לתריסים, חלונות שהתנפצו ופגיעות רסיסים".

מוקדם יותר התפרסם תיעוד ממצלמת אבטחה ביתית של תושב אחד היישובים בעוטף עזה, ושבו נראה רגע שיגור הרקטה מעזה. בתיעוד נראה הבזק האור כתוצאה מהשיגור, שבוצע בסביבות 05:15 והפעיל אזעקה בשורה של יישובים בשרון.


מקורות אמרו היום לרשת "אל-ערבייה" כי בזרוע הצבאית של חמאס ושל הג'יהאד האיסלאמי החליטו להגיב "בהתאם לגודל תגובת ישראל" על ירי הרקטה. מוקדם יותר איים מנהיג הג'יהאד האיסלאמי, ג'יהאד נחאלה: "אנחנו מזהירים את ישראל מלבצע איזושהי תוקפנות כלפי עזה. על ההנהגה בישראל לדעת שנשיב בכוח נגד תוקפנות כזו".

שר הכלכלה וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, אלי כהן מכולנו, הגיע ביחד עם יו"ר מפלגתו, משה כחלון, לזירת פגיעת הרקטה. כהן אמר: ״כחבר קבינט, הדבר הראשון שצריך לעשות זה לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים״.


הפופולריים