בעקבות ירי הרקטה לשרון: צה"ל תוקף ברצועת עזה

בעקבות ירי הרקטה לשרון: צה"ל תוקף ברצועת עזה
שתי חטיבות וכמה פלוגות של הצבא הוקפצו לדרום. בנוסף, צה"ל תגבר את פריסת סוללות כיפת ברזל בכמה נקודות ברחבי הארץ. הודעה לתושבי העוטף: "בזמן הקרוב ישמעו פיצוצים כחלק בפעילות התקפית של צה"ל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

‏צה"ל החל הערב (שני) לתקוף ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטה הבוקר שפגעה פגיעה ישירה בבית במושב משמרת בשרון. דובר צה"ל אישר כי הצבא תוקף מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס לאורך הרצועה. מקורות פלסטיניים דיווחו כי צה"ל תקף בסיס של חמאס ובסיס נוסף של הזרוע הימית של חמאס, שניהם בצפון הרצועה. דיווחים אחרים דיברו על תקיפה של צה"ל בחאן יונס וברפיח שבדרום הרצועה וכן תקיפה בדיר אל בלח. הזרוע הצבאית של גדודי ההתנגדות הודיעה כי צה"ל תקף את המטה הימי שלה בצפון רצועת עזה. גדודי ההתנגדות הם הארגון השלישי בגודלו ברצועה, לאחר חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

עיריית תל אביב-יפופתחה את כל המקלטים והחמ"ל העירוני. באשקלון, בגן יבנה, במועצה האזורית מרחבים ובקרית מלאכי נקטו צעד דומה, כחלק מהערכת מצב לקראת התקיפה הישראלית בעזה. בצהריים הוקפצו לדרום שתי חטיבות וכמה פלוגות של הצבא. נוסף על כך, צה"ל תגבר את פריסת סוללות כיפת ברזל בכמה נקודות ברחבי הארץ.

מנהיג חמאס, אסמאעיל הנייה, פרסם הצהרה על האירועים האחרונים בעזה: "עלינו לעמוד מאוחדים בתיאום בפני המתקפה. האסירים וירושלים מאחדים אותנו. כל חצייה של הקווים האדומים על ידי ישראל לא תתקבל", כך הנייה.

סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס הביע תמיכה בישראל במהלך כינוס איפא"ק, השדולה הפרו-ישראלית: "מתקפת הטילים שהתרחשה היום מוכיחה כי חמאס אינו שותף לשלום, אלא ארגון טרור שמבקש להשמיד את ישראל. ארצות הברית לעולם לא תנהל משא ומתן עם חמאס".

הודעה שהועברה לתושבי עוטף עזה: "בזמן הקרוב ישמעו פיצוצים כחלק בפעילות התקפית של צה"ל. לאור זאת יש להגביר ערנות ולפעול בהתאם להנחיות ההתגוננות ובהישמע התרעת צבע אדום יש להיכנס למרחב המוגן תוך פרק זמן ההתגוננות ולשהות בו עשר דקות. הנחיות נוספות יועברו במקרה הצורך על ידי גורמי הביטחון והרשות המקומית".

באשקלון, בשדרות וביישובי עוטף עזה בוטלו פעיליות שתוכננו לשעות אחר הצהריים. בסך הכל נפגעו 30 בתים מנפילת הרקטה במשמרת. נפצעו שבעה בני אדם, רובם באורח קל. גורם במס רכוש, שהגיע לזירת הנפילה כדי לאמוד את הנזק, אמר לכאן חדשות: "עשרות בתים ברחוב נפגעו מהנפילה של הרקטה. מדובר בעיקר בנזק לתריסים, חלונות שהתנפצו ופגיעות רסיסים".


ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לקצר את ביקורו המדיני בארצות הברית בעקבות הירי. "הייתה כאן התקפה נפשעת על מדינה ישראל ואנחנו נגיב בעוצמה", מסר נתניהו מוושינגטון. הוא הוסיף: "לאור האירועים הביטחוניים החלטתי לקצר את הביקור בארצות הברית. בעוד שעות אחדות אפגש עם הנשיא טראמפ, ומיד לאחר מכן אשוב לארץ כדי לנהל את הפעולות שלנו מקרוב". נתניהו אמור היה לנאום מחר בוועידת איפא"ק ולהיפגש עם בכירים בסנאט ובקונגרס.

גינויים רבים נשמעו במהלך היום לירי הרקטה לשרון. שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן כתב: "אנחנו מגנים את האקט האלים ומאחלים החלמה מהירה לפצועים". דוברת משרד החוץ הצרפתי ציינה כי צרפת מגנה "בחריפות הגדולה ביותר את ירי הרקטות מעזה הבוקר, שמטרתו פגיעה באזורים מיושבים בשטח ישראל בכוונה תחילה, ושגרם למספר פצועים במושב משמרת". גם שגרירי בריטניה שוודיה ואיטליה גינו את הירי.

הפופולריים