מחקר של המשרד לנושאים אסטרטגיים: "תומכי BDS ניסו לגרום לביטול האירוויזיון"

"תומכי BDS ניסו לגרום לביטול האירוויזיון"
המשרד חשף כי המטרה הייתה להעצים שיח שמחרים את התחרות. חלק מהחשבונות הופעלו באופן ממוחשב ואוטומטי. השר ארדן: ""פעילי ה-BDS האנטישמיים מנסים כל דרך בזויה לפגוע בישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

המשרד לנושאים אסטרטגיים פרסם היום (חמישי) דוח החושף פעילות הונאה רשתית באמצעות חשבונות מזויפים ובוטים, שנועדה לפגוע בקיום האירוויזיון בישראל. זוהו יותר מ-200 חשבונות מזויפים עם חשיפה פוטנציאלית של כעשרה מיליון משתמשים. על פי המחקר של המשרד, החשבונות הופעלו על ידי תומכי BDS במטרה להעצים את השיח שמחרים את תחרות הזמר.

על פי הודעת המשרד, המטרה הייתה להעצים את השיח להחרמת האירוויזיון באופן מניפולטיבי, לייצר מראית עין של מחאה אותנטית נגד קיום האירוויזיון בישראל ולהפעיל לחץ אינטנסיבי ומדומה על תאגידי השידור והאמנים המשתתפים על מנת שלא יקחו חלק בתחרות. חלק מהחשבונות הופעלו באופן ממוחשב ואוטומטי - צוייצו עשרות אלפי פוסטים ברשת הטוויטר שנועדו לתת תחושה של תמיכה רחבה בהחרמת האירוויזיון.

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן: "פעילי ה-BDS האנטישמיים מנסים כל דרך בזויה לפגוע בישראל, גם כאשר מדובר בתחרות שנועדה לחבר בין עמים ותרבויות, אבל אנחנו הוכחנו הפעם שארגוני החרם הם לא רק אנטישמיים ותומכי טרור, אלא שהם גם רמאים, שמזייפים תמיכה בעמדתם. אני שמח שהאמנים לא נכנעו לשקרים ולהסתה ומגיעים לאירוויזיון ואני מקווה שאמנים נוספים שמגיעים לישראל יבינו שאין באמת תמיכה גדולה בעמדות ה-BDS ושמדובר בפייק קמפיין".

המחקר החל בנובמבר האחרון, עם האצת הקמפיין להחרמת האירוויזיון בישראל תחת ההאשטג #BoycottEurovision2019, אותו יזמה "מפקדת ה-BDS", המנוהלת מרמאללה. הקמפיין השקרי להחרמת האירווזיון זכה לגיבוי של גורמים פלסטיניים הקשורים לארגוני טרור מוכרזים. כך למשל, באסם נעים, בכיר חמאס האמון גם על "תיק ה-BDS" בארגון הטרור, השתתף בעצמו בשתי "סופות טוויטר" שבהן הופעלו בוטים.

הפופולריים