חיילת בדתה מלבה תקיפה מינית - ונענשה בחומרה

חיילת בדתה מלבה תקיפה מינית - ונענשה בחומרה
החיילת הגישה תלונה נגד מפקדה בעילום שם והודתה כי התלונה שקרית. היא קיבלה מאסר על תנאי, תבצע עבודות שירות ותורד לדרגת טוראי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילת, צה"ל, מטושטש
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

חיילת שבדתה מלבה תלונה נגד קצין כי תקף אותה מינית, נענשה במסגרת הסדר טיעון בביצוע 90 ימי עבודות שירות, ב-60 ימי מאסר על תנאי ותפצה את הקצין ב-2,000 שקלים. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. בנוסף, החיילת הורדה לדרגת טוראי.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

החיילת, שמשרתת בשירות חובה כסמלת במפקדת גדוד, הגישה תלונה במכתב אנונימי למפקד הגדוד נגד המפקד הישיר שלה ובהמשך מסרה עדות לגורמי חקירה בצה"ל, בה פירטה את המעשים המיניים הקשים לכאורה והצעות מיניות שהציע לה הקצין. המפקד נחקר בחשדות החמורים והושעה מתפקידו לעשרה ימים. גם קידומו של הקצין בדרגה עוכב.

כעבור שלושה חודשים הודיעה החיילת כי היא המציאה את הסיפור והועמדה לדין. פרקליטתה של החיילת, עורכת הדין דנה נוף אמרה: "חרף חומרת המעשים, החליט בית הדין לכבד את הסדר הטיעון והתייחס למצבה המורכב ולמצב הנפשי שלה ולמצב המשפחתי. היא התנצלה לפני הקצין".

על פי קביעת בית הדין, מדובר במקרה חמור ביותר: "במשך תקופה ארוכה עשתה הנאשמת שימוש ציני במערכת האכיפה והמשפט כדי להעליל על מפקדה על לא עוול בכפו האשמות חמורות ביותר. תלונות שווא הן מעשה מכוער הפוגע במערכת עשיית הצדק ויש לטפל בהן בחומרה״.

הפופולריים