"ראיתי ערימה של אנשים, לא יודע מי הרוג ומי חי": העדויות מפגיעת הטיל ברחובות

"ראיתי ערימת אנשים": העדויות הקשות מרחובות
אדם שפינה את הפצועים צעק אחרי הפגיעה: "הבניין מסוכן, הטיל חדר דרך הגג ופגע בלובי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: רויטרס
צילום: צילום: רויטרס

עדויות קשות מהפגיעה הישירה בבניין ברחובות, בו נהרג אדם אחד ונפצעו 7 נוספים. עובד עיריית רחובות שנכנס לבניין שנפגע סיפר לכאן חדשות: "ראיתי מחזות שאני לא מאחל לאף אחד - כאוס גדול, עשן, בהלה גדולה, צעקות מכל בית. עוד לא ברור איפה הטיל. ראיתי ערימה של אנשים, לא יודע מי מהם הרוג ומי חי. קיבלתי חרדה קשה, הרגשתי שאני לא מסוגל לסייע להם מהבהלה".

שי כהן, שהגיע לתוך המבנה, תיאר את החורבן בתוך הדירה שנפגעה: "חבר'ה הבניין מסוכן, לא נשאר כלום. הטיל חדר פה בסלון, לא נשאר כלום מהבית הזה. חילצנו מהבית אישה מבוגרת, גבר בן 40 וילדה. הטיל חדר פה ללובי, דרך הגג מקומה שנייה".

מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, אמר בזירה ברחובות: ״הייתה פה פגיעה ישירה של רקטה. כרגע יש חלוקת אחריות בזירה. פיקוד העורף מטפל בזירה. גם מערך החבלה שלנו פועל במקום ואנחנו ערוכים. משטרת ישראל וכל כוחות הביטחון ייתנו מענה לכל תרחיש".

"אנחנו מצפים מהאוכלוסייה להישמע להנחיות פיקוד העורף. לא להגיע לזירות ולאפשר לכוחות הביטחון לפעול. המערכה לא הסתיימה. מי שנמצא במרחב המוגן שמר על חייו וזה הוכיח את עצמו״.

פרמדיקים של מד"א, גיא בובליל ויהודה בן אברהם, שניהלו את הטיפול הרפואי, סיפרו: "כשהגענו לרחוב ראינו פגיעה ישירה בחזית הבניין. יחד עם צוותים של מד"א וכוחות כיבוי אש ומשטרה נכנסו לבניין וביצענו סריקות לאיתור נפגעים בזמן שאזעקות נוספות נשמעו באזור שלנו".

אחד מהנפגעים היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעה רב-מערכתית קשה מאוד ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו. 5 נפגעים נוספים שנפגעו באורח בינוני וקל משברי בטון ושני נפגעי חרדה חולצו לרחוב והועברו לכוחות הגדולים של מד"א, שהגיעו למקום ופינו אותם להמשך טיפול בבית החולים".

הפופולריים