פני הטרור: אלו בכירי הג'יהאד האסלאמי שחוסלו בעזה

פני הטרור: אלו בכירי הג'יהאד שחוסלו בעזה
ח'ליל בהתיני פיקד על הירי בעת האחרונה לעוטף; טארק עז א-דין הכווין פעולות טרור ביהודה ושומרון; וג'יאהד רנאם הוא אחד מהפעילים הבכירים ביותר בארגון הטרור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונת מחוסלים ללא כיתוב - מבצע מגן וחץ
צילום: צרוב

צה"ל החל הלילה (שלישי) במבצע "מגן וחץ" ברצועת עזה. במבצע חוסלו שלושה בכירים בארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי: חליל בהיתיני, האחראי על הירי הרקטי לעוטף עזה בחודש האחרון; טארק עז א-דין, אחראי על הכוונת פעולות טרור ביהודה ושומרון; וג'אהד ע'נאם, מזכיר המועצה הצבאית.

המחוסלים (מימין לשמאל): ח'ליל בהתיני, ג'יהאד אלרנאם וטארק עז א-דין 

עז א-דין, בן 49, במקור מעראבה שליד ג'נין (כמו חאדר עדנאן העצור שמת משביתת רעב) הצטרף לזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי באינתיפאדה השנייה, נכלא ונגזרו עליו מאות שנות מאסר, אך שוחרר בעסקת שליט ב-2011 וגורש לעזה. לפי צה"ל הכווין פיגועים של הג'יהאד האסלאמי ביהודה ושומרון.  הוא שימש בין היתר גם כדובר ארגון הטרור לענייני יהודה ושומרון. הג'יהאד האסלאמי מורכב מחטיבה צפונית ודרומית. מפקדי החטיבות כפופים לראש הזרוע הצבאית של הארגון, אכרם עג'ורי, שיושב בדמשק ומשמש גם סגנו של המנהיג זיאד נחלה.

בהתיני, בן 44, תושב העיר עזה, החל את פעילותו בארגון הטרור בסוף שנות ה-90, ובמהלך השנים היה מעורב בפעולות טרור רבות כנגד ישראל – לרבות פיגועי התאבדות, מטען, ירי רקטי והכוונת פעילות טרור ביהודה ושומרון. לאחר סיכולו של תייסיר ג'עברי באוגוסט 2022, במסגרת מבצע 'עלות השחר', נכנס בהיתיני כמחליפו בתפקיד. בהיתיני חבר במועצה הצבאית של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה ובעל קשר ישיר ופעיל עם גורמים בכירים בלשכה המדינית של ארגון הטרור.

אחד הבתים שניזוקו בתקיפה בעזה

רנאם, בן 62, תושב העיר רפיח, אחד מהפעילים הבכירים והוותיקים ביותר של ארגון הטרור. רנאם שימש כמזכ"ל המועצה הצבאית של הזרוע הצבאית של הג'יהאד. היה בעברו מח"ט דרום ואף נפצע בעבר בתקיפות צה"ל. על פי צה"ל היה אחראי על העברת כספים ואמל"ח בין הג'יהאד האסלאמי לחמאס ועסק רבות בקידום פעולות טרור ברצועת עזה, ביהודה ושומרון ובחו"ל.

הפופולריים