לוחמת מג"ב התמוטטה ומתה במהלך אימון

אחות הלוחמת שמתה באימון: "המפקדים הכריחו אותה להמשיך"
מאיה אלוני בת ה-18, נחבלה בראשה והתמוטטה לאחר בוחן מסלול בבסיס ההכשרה של מג"ב במכמש. נבדק אם שרר עומס חום כבד בזמן האימון • אחותה: "היא סבלה מקוצר נשימה, המפקדים הכריחו אותה להמשיך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיה אלוני
צילום: דוברות המשטרה

לוחמת מג"ב נהרגה אמש (שני) בזמן אימון. מאיה אלוני, בת 18 מהמושב שער אפרים, התמוטטה במהלך ההכשרה בבסיס משמר הגבול במכמש. הלוחמת נחבלה בראשה והתמוטטה לאחר בוחן מסלול. היא פונתה במסוק תוך כדי פעולות החייאה, אך מותה נקבע לאחר זמן מה.

מפקד משמר הגבול, הנחה על עוצר אימונים מיידי בכלל החיל. בנוסף לכך מפקד מג"ב מינה צוות בדיקה בפיקוד קצין בכיר לתחקור ובדיקת נסיבות האירוע. בין השאר ייבדק אם שרר עומס חום כבד בזמן האימון. אלוני התגייסה למשמר הגבול לפני כחודשיים ועדיין הייתה בהכשרות. היא הותירה אחריה הורים, שני אחים ואחות. ממשמר הגבול נמסר כי "משמר הגבול ומשטרת ישראל משתתפים בצער המשפחה וימשיכו ללוותה". 

אחותה של הלוחמת שהתמוטטה ומתה באימון: "היא סבלה מקוצר נשימה, המפקדים הכריחו אותה להמשיך"

אחותה נועה העלתה לדף האינסטגרם שלה סטורי עם צילומי מסך של עדויות מחיילים שסיפרו מה קרה שמה. באותו הסטורי, כתבה נועה פנייה זועמת על המפקדים: "אחותי הקטנה התגייסה למשמר הגבול במרץ אחרי שקיבלה שיבוץ לפלחץ ונלחמה כדי לשנות את השיבוץ שלה. אתמול היה בוחן מסלול בעומס חום כבד ואחותי סבלה מקוצר נשימה ואמרה למפק"צים שלה שהיא לא מסוגת יותר והיא חייבת להפסיק והם לא הקשיבו לה והכריחו אותה להמשיך. מאיה התמוטטה אחרי הבוחן ולקח להם 5 דקות עד שהם הועילו בטובם לעשות החייאה וזה היה מאוחר מדי. הייתה פה רשלנות ענקית וזה היה מוות מיותר. מגיע לאחותי צדק".

במשמר הגבול הוציאו הבהרה הבוקר וטענו כי בהתאם להנחיית מפקד משמר הגבול, הוקם צוות בדיקה מיוחד, פיקודי ומקצועי בראשות קצין בדרגת ניצב משנה. הצוות החל לפעול באופן מיידי לבירור נסיבות המקרה עם כלל הגורמים המקצועיים והפיקודיים. כמקובל במקרים אלו בבוא העת, תינתן התייחסות אודות נסיבות האירוע והטענות בהתאם לממצאי צוות הבדיקה.

במשמר הגבול גם הודיעו על עוצר אימונים שמתקיים בכל בסיסי החיל. בשעה זו, משמר הגבול, עוטף ומלווה את משפחת אלוני עם נפילת בתם. מסע הלוויה המשטרתי, יצא בשעות הערב מבית המשפחה לבית העלמין הצבאי בנתניה.

 

 

הפופולריים