מאיר תמרי, בן 32, נרצח בפיגוע ירי ליד חרמש

מאיר תמרי, בן 32, נרצח בפיגוע ירי ליד חרמש

תמרי, אב לשניים, נורה מטווח אפס והמשיך לנסוע לשער היישוב, כשבגופו לפחות 7 פגיעות ירי. המחבלים ירו בו מתוך רכב • גדוד טולכרם בזרוע הצבאית של פת"ח נטל לכאורה אחריות לפיגוע • ראש המועצה: "צריך להחזיר את המחסומים. הממשלה מפחדת מהאיחוד האירופי ומפקידים אמריקנים. זה עולה בדם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר תמרי מחרמש לשימוש
צילום: מאיר תמרי ומשפחתו

מאיר תמרי, תושב חרמש בן 32, נרצח היום (שלישי) בפיגוע ירי בכביש ליד היישוב שבצפון השומרון. המחבלים שנסעו ברכב עקפו את הרכב של תמרי וירו בו מטווח אפס. הוא המשיך בנסיעה עד לכניסה ליישוב, כשבגופו לפחות שבע פגיעות ירי. מחר תמרי היה אמור לחגוג את יום הולדתו.

צוות מד"א וכוח רפואה של צה"ל טיפלו בו במקום ופינו אותו לבית החולים הלל יפה בחדרה כשמצבו אנוש, אך שם נקבע מותו. תמרי הותיר אחריו אישה ושני ילדים בני 3 ושנה. רק בימים האחרונים הוא סיים לבנות את בית המשפחה ביישוב.

תושב היישוב חרמש, עופר לוי, סיפר על המציאות במקום בשנתיים האחרונות, "אין חיילים בכלל שיאבטחו, אין מי שיבדוק אותם כשהם באים מג'נין", הוא אמר. 

כוחות צה"ל פתחו במצוד אחר המחבלים ופרשו מחסומים באזור. מעבר ריחן נסגר. גדוד טולכרם של גדודי חללי אל-אקצא, הזרוע הצבאית של פת"ח, נטל לכאורה אחריות לפיגוע. בחמאס בירכו.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר לכאן רשת ב כי היה אפשר למנוע את הפיגוע משום שהוא התרחש ליד מחסום ביטחוני שהוסר. "אני מתחנן כבר תקופה ארוכה להחזיר את המחסומים הביטחוניים שהוסרו", אמר דגן בריאיון לאסתי פרז בן עמי. "לא ייתכן שהתושבים שלי נוסעים בכביש ראשי בדרך ליישוב שלהם כמו ברווזים במטווח. זה יכול להימנע, זה לא האיום האיראני. צריך להחזיר את המחסומים. הממשלה מפחדת מהאיחוד האירופי ומפקידים אמריקנים - זה עולה בדם".

האזינו לריאיון בתוכנית "בחצי היום"

הפופולריים