בכיר בצה"ל: אם נסראללה יפתח במלחמה - אני מקווה שלא יישאר חיזבאללה

בכיר בצה"ל: אם תיפתח במלחמה - מקווה שלא יישאר חיזבאללה

אלוף משנה סיוון בלוך שולח מסר לראש ארגון הטרור הלבנוני ומאמין שבכל הנוגע להגנת המדינה - עם ישראל מאוחד | האזינו לריאיון בכאן רשת ב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסן נסראללה
צילום: צילום מסך

שידור ישיר - רשת ב

מפקד בכיר בצה"ל מבהיר כי חיזבאללה ישלם מחיר כבד אם יפתח במלחמה. מפקד חטיבת חירם בעוצבת הגליל, אלוף משנה סיוון בלוך, אמר היום (שלישי) בריאיון לתוכנית בנימיני וגואטה בכאן רשת ב: "אני מקווה שלא יישאר חיזבאללה לאחר מכן". בלוך הוסיף כי נסראללה פחדן, ולראייה אינו יוצא מהבונקר במשך שנים. "נסראללה אוהב לדבר אך הוא לא עשה יותר מדי ויש לקחת את דבריו בפרופורציה. הוא עדיין מורתע ומבין את מחירה של טעות כזו", הדגיש.

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

 

עם זאת הבהיר המפקד הבכיר כי הדיבורים יכולים להפוך למעשים ועל הצבא להיות ערוך לכך. "חיזבאללה הוא ארגון רציני והמלחמה הבאה תהיה מאתגרת ולא משחק ילדים - והיא תדרוש גם אורך רוח מצד האזרחים". עוד ציין בלוך כי אם נסראללה סבור שהמחלוקות הפנימיות בישראל החלישו אותה, "הוא יופתע מאחדות העם בישראל כשזה מגיע להגנת המדינה".

בשבוע שעבר, איים חסן נסראללה על ישראל: "אני רוצה לומר לראש הממשלה ולרמטכ"ל - עליכם להיזהר ולא לטעות בהערכות שלכם. אני אחזור על מה שכבר אמרתי, אם תטעו בהערכה ותבצעו טעות מסוימת בעזה או בפלסטין או בלבנון או בסוריה או באיראן - זה עלול לפוצץ את כל האזור. הטעות שלכם תוביל למלחמה גדולה באזור והיא עוד תביא להיעלמותכם".

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי אמר בכנס הרצליה של אוניברסיטת רייכמן, כי "התעצמות חיזבאללה בלבנון היא אתגר מרכזי". לדבריו, "צריך לדאוג כל הזמן שיישמר ויגדל פער איכותי בין קצב השיפורים שלנו לבין מה שהם עושים, ותמיד לשקול יוזמה שיכולה להביא יתרון. חיזבאללה מורתע מאוד ממלחמה כוללת מול ישראל. הוא חושב שהוא מבין איך אנחנו חושבים, והדבר הזה מביא אותו להעז ולאתגר אותנו כשהוא בטוח שזה לא יוביל למלחמה. אני רואה בדבר הזה מסילה טובה לייצר הפתעות".

הפופולריים