כ-90% מהשימוש באלות בידי שוטרים - במחוז ירושלים

כ-90% מהשימוש באלות בידי שוטרים - במחוז ירושלים
במחוז תל אביב נעשה שימוש באלות ארבע פעמים בלבד מאז 2021 - ובמחוז חוף 13 פעמים • במחוז ירושלים הגיבו: כמות האירועים במחוז גדולה לאין ערוך, כולל הפרות סדר ועימותים בין ערבים ליהודים. לא כל שימוש באלה הוא לשם הכאה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד מההפגנה בת"א: פרש משטרתי מכה מפגינה באלה
צילום: תיעוד מההפגנה בת"א: פרש משטרתי מכה מפגינה באלה

מאז יולי 2021, אז הוריד המפכ"ל את מדרג השימוש באלה (מאישור מפקד מחוז למפקד תחנה), עשתה המשטרה שימוש באלות בכ-400 מקרים – כ-370 מתוכם, 90%, במחוז ירושלים. הנתונים, שנמסרו מהמשטרה לתנועה לחופש המידע, פורסמו היום (רביעי) בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב. 

ישנם מפקדי מחוזות שלמרות הנחיית המפכ"ל, מובילים מדיניות לפיה יש להימנע משימוש באמצעי זה. מפקד מחוז תל אביב ניצב עמי אשד אמר אז לשוטריו: "אצלי לא יהיו אלות". לפי הנתונים, במחוז תל אביב נעשה שימוש באלות ארבע פעמים בלבד, במחוז חוף – 13. 

במחוז ירושלים אומרים כי המחוז אינו דומה לשאר מחוזות המשטרה וכי כמות האירועים בו גדולה לאין ערוך, כולל הפרות סדר ואף עימותים בין יהודים לערבים. עוד אומרים במחוז שלא כל שימוש באלה הוא הכאה של מפרי סדר, אלא פעמים רבות הדיפה בלבד.

דובר מחוז ירושלים במשטרה, סנ"צ עידן אילוז, התייחס לנתונים ואמר בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב: "אי אפשר להתעלם מהעובדה שהאתגרים שלנו במחוז ירושלים שונים ממקומות אחרים, בעיקר כשאנחנו מדברים על היבטים ביטחוניים אבל גם כשמדובר בהפרות סדר משמעותיות. יש לנו עיר עתיקה שמייצרת מטבעה חיכוך כשמתפללים מגיעים מכל הדתות. לעיתים נוצרים מקרים שבהם אם שוטר לא יפעל מהר ובצורה נחושה, הם עלולים להסלים לפגיעה בחיי אדם ורכוש".

 

הפופולריים