בלעדי

ראש אכ"א לשעבר: "להפסיק לנסות לגייס חרדים בכפייה - ולהתמקד בשילוב בשוק העבודה"

ראש אכ"א לשעבר: "להתמקד בשילוב החרדים בשוק העבודה"

אלוף במיל' מוטי אלמוז אמר בריאיון לתכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב' כי אחרי 75 שנים יש לשנות את נקודת המבט כלפי מחלוקת גיוס בני ישיבות. על פיטורי גלנט: "החלטה לא סבירה, נשיאת שם הביטחון לשווא"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חרדים, חרדי, תעסוקה
צילום: ללא

ראש אכ"א לשעבר, אלוף במיל' מוטי אלמוז אמר היום (שישי) כי על המדינה לשנות את נקודת המבט שלה כלפי גיוס בני ישיבות חרדים. "אחרי 75 שנה, הגיע הזמן שהמדינה תתמקד בשילוב החרדים בשוק העבודה ותפסיק לנסות לגייס אותם בכפייה", אמר אלוף במיל' אלמוז בריאיון בלעדי לתוכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב'. 

אלמוז, המתגורר בכפר תבור ועוסק בחקלאות, אמר גם כי המדינה "נטשה את הגליל". "לא רואים את מדיניות ממשלת הימין בשטח", אמר, והוסיף כי "בכל שנה עוברים שטחים גדולים לידיים ערביות ומשקים שלמים נופלים". 

בעניין הרפורמה המשפטית אמר אלמוז כי "צריך לעשות רפורמה. אני מאוד חלוק על הדרך וחושב שהיא הייתה טעות גדולה. אני חושב שצריך רפורמה כי אני לא מאמין בגופים ללא בקרה". הוא התייחס גם לחשיפתה של איילה חסון בכאן 11 השבוע שלפיה הפרקליטות הדליפה חומרי חקירה לארגוני פשיעה. "זוהי רעידת אדמה. בארזים נפלה שלהבת", אמר. 

 

אלוף במיל' אלמוז (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)

על פיטורי שר הביטחון יואב גלנט בחודש מרץ השנה אמר אלמוז: "שאלתי את עצמי איפה המנגנונים שאמורים לפקח על תהליכי קבלת החלטות. זו החלטה לא סבירה, נשיאת שם הביטחון לשווא".

הפופולריים